Bilmek istediğin her şeye ulaş

Saadet zinciri olayı sizce ne kadar mantıklı veya ne derece güvenilir?

Mega Holding,QNET bu şekilde işleyen ticari kuruluşlar hakkında bildiklerinizide duymak isteriz.Düzenle
Her zaman en üstteki insan kazanır. Tek bir insanı zengin edebilmek için binlerce insanın çalışması açıkcası pekde mantıklı değil.

Küçük paralar kazanabilmek için kendi çevremizdeki insanları bu bataklığa sürüklemek açıkcası hiç mantıklı değil. Çünkü bu işe her zaman en yakın arkadaşlardan başlanır.
Kazandığımız şey kaybettiğimizden daha değerli olmayacaktır.
Bu tarz olaylar bir anda, bir gecede bitebileceği için güven olayı sıfırdır.
  • Paylaş
1

Nesil Sanlav, Öncelikle tanımı doğru ve yerinde koymak gerekir... şayet ; " saadet zinciri " nden ne anladığımıza bakalım. Saadet Zincirinden anlaşılan Doğrudan Satış / Çok Katlı Pazarlama ise ( diğer tanımlarıyla : Network Marketing, Multi Level Marketing ) kavram kargaşası var demektir.

Network Marketing, dünya üzerinde milyonlarca kişinin fiilen çalıştığı, binlerce firmanın faaliyet gösterdiği bir ticaret modelidir. Bu sektörün iç işleyişini ve yapısal bütünlüğüne, çalışma tekniğine ait bilgiden uzak kişilerin ( çoğu kez de medyanın ) bu sektöre ve ticaret modeline basit bir tanımla " saadet zinciri " yaftasını yapıştırması büyük haksızlıktır. Çalışanlarına ve Firmalara hakaret demektir.

Network Marketing sektöründe diğer ticaret modellerinde olduğu gibi olumsuz prodüksiyonlar gözlemlenebilir. Bu durum genel anlamda sektörün değil sektör içinde yer alan bazı münferit firmaların sorunudur. Kaldı ki en güvenilir " bankacılık " sektöründe bile dünyada ve ülkemizde çok kötü sonuçlanmış örnekler bulunmaktadır.

Network Marketing temel felsefesi ve yapısı itibarı ile sosyal bir iştir. Yani " Kullan-Tavsiye et- Kazan " stratejisi ile yapılır. Bu nedenle de tüketici, kullandığı, beğendiği, yararını gördüğü bir ürünü doğal olarak " kendi sosyal çevresine " tavsiye yöntemi ile pazarlayacaktır. Burada da doğal olarak hiç bir sıkıntı yoktur. Bu konuda yani Network Marketing konusunda dünya üzerinde yayımlanmış onbinlerce kitap, sanal dünyada da milyonlara yakın yayın bulunmaktadır.

Bu konudaki bazı değerlendirmelerimi aşağıdaki blogumdaki ilgili yazımda temel başlıkları itibarı ile yapmaya gayret ettim.

Sağlık ve esenlikler dilerim.

Network Marketing çalışanlarına, çizmeden yukarı öneriler :
auroraturk.blogspot.com.tr/2013/02/cizme...

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

244 Görüntülenme4 Takipçi1 Yanıt