Bilmek istediğin her şeye ulaş

Sabah dinç bir şekilde uyanmak veya uyandıktan sonra dinç olmak için neler yapmalıyım?

Battaniyeyi ser. Üzerinde nar ekşisini güzelce gezdir. Biraz kimyon biraz pul biber biraz tarcınla süsle üzerinde 6 ceviz kır 3ünü sağ cebine 3ünü sol cebıne koy sonra battaniyeyi balkonda 6 yıl kurut. doğru yürü. 7 dağın tepesindeki 7 kıralın 7sinin elinden 7 kıl kopar burda 40 bakireye kırk pay et. Sonrada gel beni bul. Yok ol hala kavun gibi beni dinliyon. Sabah dinç uyanmak istiyosan erken yat duşunu al cık
 • Paylaş
Seviş.
 • Paylaş
2

Belgi Saygı, Sevişemeyenler için önerim Yoga yapmaları :D (İkinci yorum yapamadığım için yorumunuzu işgal ediyorum) Kusura bakmayın Şaman Bey @chamacon

Gıda yönünden değerlendirmek gerekirse:

Bu gıdalardan kahvaltılarda uzak durun:

Alkol,
Asitli içecekler,
Hazır yemekler,
Yağ,
Kahve,
Limonata,
Sığır eti,
Tatlı çeşitleri.

Canlandırıcı etkiye sahip:

Muz,
Yeşil çay,
Yoğurt,
Patates,
Kivi,
Turp,
Zeytin,
Pirinç,
Bezelye.

gibi gıdalar sabah kahvaltılarında tüketildiği takdirde gün içerisinde zindelik saglarlar.

Daha'da özelleştirmek istersek sabah kahvaltınızı süt ile desteklemeniz imkanınız varsa portakal suyuda içebilirsiniz eğer yok ise yumurtayı alternatif yapabilirsiniz. Ek olarak yanında havuç yada domates salatası yapabilirsiniz. Buğday ekmeğini kesinlikle eksik etmeyin. Kahvaltıdan sonra ara öğün olarak yulaflı bisküviler ve kuruyemişler (Badem, Ceviz, Fındık) içerdikleri omega 3-6 yağ asitleri ve magnezyum çinko bakımından zengin olmalarından dolayı
gün içerisinde sizi zinde tutmaya yetecektir.

Öğle yemeğinde ise tahıl ve baklagil ağırlıklı beslenmeniz günü bitirmenize gayet yardımcı olur.

 • Paylaş
En son yemegini yatmadan 4-5 saat once yemis ol.

Eminim ki daha dinc bir sekilde uyanacaksin.
 • Paylaş
Haberleri izle...
 • Paylaş
1

Osman Tüysüz, Haberler, haberler ! Artık haber izleyemeyecek duruma geldim. Bunun sebebi bir tane bile iyi bir haber gözüme çarpmıyor. Sürekli ülkemdeki kötü haberler, kadına şiddet, istismar, ölümler, isyanlar, protestolar, yürüyüşler vs vs. Bu yüzden haberler daha çok insanın içini köreltiyor, insanlarımızı hayata karşı umutsuzluğa düşürüyor gibime geliyor. Şahsi kanaatim.

Zamanı kontrol etmeyi öğrenmek en güzelidir. Bunu yapamıyorsan, sabah uyandığında bir elma ye, içeriğindeki doğal kafeinden dolayı uykunu alır.
 • Paylaş
Sabah dinç bir şekilde uyanmak için sağlıklı bir uyku yaşamak gerekir. inploid.com/post/uyku-nedir-evreleri-ve... linkinden uyku evrelerinin görebilirsiniz. SAğlıklı uyku bu evreleri en iyi şekilde tamamlamaktan geçer. Ayrıca ekstra olarak bu evreleri sağlayabilecek uygun bir yatak bulunmalı.

Uyandıktan sonra dinç kalabilmek için de havadar bir ortamda kalınmalıdır. Bunu pencereyi açarak odadaki azalan oksijen yerine dışarıdan gece boyu yenilenmiş havayla birlikte daha çok oksijen çekilerek ayılma sağlanabilir. Ayrıca sağlam bir kahvaltı ve sabah sporuyla daha dinç ve sağlıklı bir gün geçirebilirsiniz.
 • Paylaş
Elma yenmeli ya da soğuk suda duş alınmalı... Üşümemek kaydı ile :)
 • Paylaş
Akşamdan bunun için kendini hazırla.Sabah uyanınca da gözlerini açar açmaz yataktan fırla ve işlerini yaparken de günlük programını kafanda hazırla.Ama uyanınca yatakta kıvranmak yerine hemen kalk.
 • Paylaş
Sert bir 'americano' seni kendine getirir.
 • Paylaş
Uyuduğun yerdeki havalandırma önemli gün boyu dinç kalmak içinde 1 saat öğlen uykusu iyi olur.
 • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1049 Görüntülenme13 Takipçi11 Yanıt

Konu Başlıkları