Bilmek istediğin her şeye ulaş

Saçın dökülmemesi için ne tarz önlemler alınabilir?

Arkadaşlar biraz kılişe bir soru olacak ama tam anlamıyla ne yapılması gerektiği açık açık ve detaylı hiç belirtilmemiş Düzenle
Ben Bioksin kullandım uzunca bir süre sonra yaşıtlarımın dalga geçmesi sonucu bıraktım. Kafamda çok saç var hatta yaşıtlarımın %90'ından çok daha fazla :) Bundan 4 yıl öncesine kadar saçlarım belime kadar uzundu ve dökülüyorlardı. Önce saçları kestirdim ardından da Bioksin kullanmaya başladım, bu şampuanı kullandığınızda saçlarınızın güçlendiğini ilk yıkamadan itibaren hissedebiliyorsunuz. Yalnız dökülmeye karşı bir durum olup olmadığını ne yazık test edemedim. Şampuan saçları sertleştiriyor ve kıllar kalınlaşmış hissi veriyor ama saçın dokunabildiğimiz kısmı zaten ölü doku, köklerine ne yaptığını bilemiyorum. Yine de yıllarca Bioksin'e devam ettim, dökülme de yok. Şimdi saçlarım kestirdiğimden dolayı mı dökülmedi yoksa şampuandan mı bilmiyorum ama denemeye değer diyorum. Tabii bir de geçenlerde abimin bir arkadaşıyla tanıştım, benden iki yaş büyükler, ikisinin de kafasının yarısı saçsız ve ikisi de Bioksin'i suçladı :) İkisi de doktor bir de... Ben memnun kaldım, o ikisi suçluyorlar şampuanı. Bence kelin merhemi olsa başına sürer mantığıyla kendiniz denemek zorundasınız.

Bir de anımı anlatayım aklıma gelmişken. Salzburg'da yaşadığım dönemlerde organik marketten organik bir saç kremi kullanıyordum ve süper iyi geldiğini düşünüyordum. Bir gün o kremi getirmemeye, satmamaya karar vermişler, çağırdım müdürü, hesap soruyorum. Adam da anlatıyor, bakın bu ürün de en az diğeri kadar iyi diye ki o ürünü de denemişim zaten. Yav hacı dedim (Almanca tabii) bu krem kötü, artık satmadığınız iyi idi. Elimi belime kadar olan gür saçlarımdan geçirdim, bi aynaya bak sen mi bilecen yoksa ben mi dedim tamamen kel olan müdüre :) Neyse benim krem gelmedi tabii, zaten yaptığım esprinin üstüne gelse şaşırırdım. . .
  • Paylaş
Kişiden kişiye farklılık gösteriyor çünkü bu da. Yaşı 50 olan adamın yada kadının ne saçı beyazlıyor ne de saçı dökülmüş oluyor. Ama 20 yaşındakiler beyaz ve dökülmelerle uğraşabiliyor.

*Stresten uzak duracaksın arkadaşım, zor ama durum bu. Bu stres nasıl bir illet se, etkiliyor her bir şeyi.
*Kan tahlillerini yaptıracaksın. Demir, tiroid ne varsa baktırıp, önlemini alacaksın. Bunların da saç dökülmesinde sağlam rolü var.
*Saç kremini saç diplerine yedirmeyeceksin. Hatta saç kremi kullanma bir zahmet doğal yağlarla önlemini al. Kimine yarıyor, kimine yaramıyor o da.
*Çok uzun saçlar varsa ve tarayarak yolma işlemi gerçekleştiriyorsan, zaten dökülmesine yardımcı oluyorsun demektir yani saçlarını kısaltacaksın. Hem yıkaması, hem taraması hem kuruması kolaylaşır.

*Sarımsak işlemini de denemedim ama her yorum yapan olumlu sonuçlarından bahsetmekte, sanırım ara ara sarımsakla saçlara maske yapmalı, iyi geliyor gibi.
* O bahsedilen markalara bakınmış ama kullanmaya çekinmiş biri olarak, bilgi aktarımım olsun ama doğru yanlış bilemem. O ürünler kullanıldıktan sonra, devam edilmediği süreçte tekrar saç dökülmesi ile karşılaşılmış. Yani başlandı ise o ürüne, hep o kullanılmalı aksi halde olumlu sonuçlar tersine dönebiliyormuş.
  • Paylaş
3

Şaman, Ben bıraktım Bioksin'i dökülme yok :)

Eskiz, Sen şanslı kesimdensin:) Saçlar sağlammış.

Şaman, Sanırım öyle, zaten kellere bioksin kullanıyorum dediğimde hep dalga geçiyorlardı...

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

105 Görüntülenme3 Takipçi2 Yanıt