Bilmek istediğin her şeye ulaş

Saç kırıkları nasıl giderilir?

Saç

Duşta saçlarınıza krem sürdükten sonra geniş dişli bir tarakla yavaşça tarayarak karışıklıkları açın. Duştan çıktıktan sonra saçlarınızı havluyla sertçe ovalamayın ve ıslakken sık kıllı fırça kullanmayın.
Isıyla çalışan saç kurutma makinesi duştan çıktıktan sonra hazırlanmanız için gereken süreyi epey kısaltabilir ancak sık kullanımı uzun dönemde kırıkları arttıracaktır. Fazla ısı zaten saç diplerine göre dayanıksız olan uçları yıpratır ve koruyucu tabakayı inceltir. Kurutma makinesinden vazgeçemiyorsanız makineden önce saçlarınıza termal sprey sıkarak ısının zararlarına karşı koruma sağlayabilirsiniz. Saçlarınızı örneğin ipek bir bluz gibi düşünün ve yıkarken, kurularken aynı özeni göstermeye çalışın. Metal saç tokaları, çok sıkı atkuyrukları, saç tokaları gibi aksesuarlar saç köklerini yıpratabilir ve koparak dökülmeleri arttırabilir.

Saçların kırılması tükettiğimiz gıdalarla ve alınan vitaminlerle yakından ilgilidir. Her vitamin saçlara belirli oranda fayda sağlar ve görünümünü geliştirir ancak özellikle E, B, A ve C vitaminleri saçlar üzerinde etkilidir. Ayrıca folik asit ve biotin saçları güçlendirirken saçın daha hızlı uzamasına ve saç tellerinin kalınlaşmasına yardımcı olur. Kırmızı kan hücresi üretimine yardımcı olan folik asit en çok portakal ve yapraklı yeşil sebzelerde bulunur.

Nemlendirici saç bakım ürünleri saçın ihtiyaç duyduğu nemi sağlarken kırıkları azaltır. Duşta kullandığınız kreme ek olarak duştan sonra “sür, bırak” ürünleri de kullanabilirsiniz.

Saçları sık sık boyatmak, maşayla düzleştirmek, ağır kimyasallar içeren bakım ve şekillendirici ürünler kullanmak bir süre sonra saç tellerini yıpratarak kırıkları arttıracaktır. Bu tip ürünlerden ve uygulamalardan uzak durmak veya uzun aralıklarla yaptırmak saç sağlığını korumak açısından önemlidir.
Saç
Saç kırıkları oluşumunu engellemeye yönelik üretilen bir ürün.

Saç

Saç uçlarını keserek takviye etmekte fayda var.


Saç
1950 kat büyütülmüş bir saç kırığı görüntüsü.
  • Paylaş
NO POO yaşam yeterlidir. İlk 1 hafta alışmakta sıkıntı çekseniz de 1 ay içerisinde bebekliğinizdeki saçlarınıza geri dönersiniz. Canım arkadaşım Selin Altay önermiştir, denedim ve çok memnun kaldım. Şampuan ve bakım ürünlerinin alerjen etkisinden uzak durduğunuz için cildinizin de rahatladığını göreceksiniz.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1050 Görüntülenme3 Takipçi2 Yanıt

Konu Başlıkları