Bilmek istediğin her şeye ulaş

Sadece belirli bir bölgeye hitap eden kapsamlı bir İLAN SİTESİ açmayı düşünüyorum. Ve bu bölgede bu konuda ciddi bir ihtiyaç var. İnsanları bu ilan sitesine alıştırmak ve yöneltmek için ne tür REKLAM faaliyetlerinde bulunmamı önerirsiniz?

Kartvizit, afiş vb. bastırıp dağıtmak akla gelir bence ilk olarak. Fısıltı gazetesi denilip duruyor. Örneğini de dün tv'de "yeni medya düzeni" konferansındaki konuşmacılardan birisi verdi. Epostaların altında tanıtımlarını yapmaları sonucu hotmail, yahoo gibi firmaların  hızla yayıldığından bahsetti. Tespit ettiğin ihtiyaç sahibi ama bilgisayar kullanma tecrübesi olmayan kişi, kurumlara da sunum ve iletişim desteği sunabilirsin başlangıç olarak. Facebook gibi sosyal iletişim araçlarında bağlı bulunduğu bölgeye ilişkin gruplar varsa oralarda duyurmaya gayret edilebilir. Bölgede bir takım telefon numaralarını arayarak otomatik sesli reklam yapan kayıt cihazları da kullanılabilir.
  • Paylaş
Kesinlikle pazarlamayı bizzat servisin kendisi ile yapmanızı öneririm. Ücretli olacaksa, belli bir süre ya da belli sayıda ilanı ücretsiz yapabilirsiniz. Zaten ücretsiz olacaksa sahibinden.comun ilk başta yaptığı gibi, gazeteye ilan verenleri arayıp, ilanlarını sitenizde yayınlamak için izin isteyebilirsiniz. 
İlla reklam derseniz de, adWords. Yerel radyo TV alternatif olabilir
Ve bence kanaat önderleri iyi çalışır. Kaymakamın, başkanın, zengin tüccarın aracını sitenizden sattırırsanız iş biter örneğin.
  • Paylaş
Kapsamlı bir ilan sitesi yerine belirli bir sektörde yoğunlaş ki potansiyel kullanıcılara ulaşman daha kolay olsun.Yeterli kullanıcı sayısına ulaştıktan sonra sektör artırırsın.Helva yapmanın en karlı kolay ve kaliteli hali şekeri unu suyu kendin üretmendir...
  • Paylaş

Search Engine Optimization, yerel gazete ilanları, yerel billboardlar, yerel televizyon reklamları.

  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

717 Görüntülenme5 Takipçi4 Yanıt