Bilmek istediğin her şeye ulaş

Sadece şefkat ve merhamet beslediğiniz, sizi çok sevdiğini söyleyen biriyle evlenir miydiniz? Evlenildiği takdirde ne tür sorunlarla karşılaşılabilir?

Adamın işi varmış, Ankara'ya gidiyormuş, tam uçağa binerken kulağında bir
ses:

"-Binme, bu uçak düşecek...

"Dönmüş, bakmış, kimse yok, ama içine de bir kurt düşmüş, binmemiş...

İkinci uçağı beklerken kara haber ulaşmış: "-Uçak düştü kurtulan olmadı...

"Koşmuş Haydarpaşa'ya, bilet almış, tam trene binecek, aynı ses kulağında;

"-Binme bu trene, raydan çıkacak... "Dönmüş, bakmış yine kimse yok,
trene binmemiş, gelmiş eve...

Sabah gazeteyi açınca tüyleri ürpermiş;

"-Tren Eskişehir'de raydan çıktı, şu kadar ölü, şu kadar yaralı...

"Koşup otobüse bilet almış, tam binerken yine o ses;

"-Freni patlayacak... "Dönmüş yine kimse yok...

Dayanamamış, bağırmış:

-Sen kimsin yahu? ...

"-Ben senin altıncı hissinim...

. "Adam iyice kızmış

: "-Ulan evlenirken neredeydin? ...

"O ses yine dalgalanarak söylenmiş;

"-Büyük kazalara karışmıyoruz... ":):):)

Sonuç evlilik bir kazadır . Bazen iyi sonuçlanır bazen kötü . Nice büyük aşkla başlayan evlilikler biterken bazen de hiç birbirini tanımadan 1 hafta içinde tanışıp evlenen çiftlerden mutlu beraberlikler çıkabiliyor. Havuza atlamayan ıslanmaz.
  • Paylaş
1

Hanife Kadir, off çok riskli,, o zaman risk almayı ne kadar severiz sorgusu yapmalıyız ha? :)

Hayır cunku bu size değil O'na cok buyuk haksızlık olur. Siz birgün sıkılıp çekip gidebilirsiniz, ya da nasılsa seviyor diye O'nun için hiçbirşey yapmayıp, sorunları çözmeyip, iletişim kurmayıp, kendi dünyanızda bir hayat sürerek evliliği çekilmez hale getirebilirsiniz. Daha da kötüsü diğer yaşayamadığınız şeyler için O'nu suçlayabilirsiniz bu evliliğe sizi mecbur bıraktı diye.
Sevgilinize şefkat değil sevgi duyun, sevgiliniz olmayan biri ile de evlenmeyin.
  • Paylaş
Bu bir ego sorunudur. Ego, sevilmeyi, sevmekten daha çok ister. O beslediğiniz şefkat ve merhamet değil, egonuzun o kişinin yanında rahat hissetmesi. Çünkü ego zarar görmek istemez, oysa sizi sevmeyen birini sevmek, egonuzu değersiz hissettirecektir. Bu evlilik ancak egoyu tatmin eder.
  • Paylaş
Tecrübeyle sabittir, evlenmemek gerekir. Olacak sorunların haddi hesabı bilinmez. Diyeceksiniz ki aşk evliliklerinde farklı mı oluyor? Sanmıyorum. Sorunlar hep vardır. Ancak birini gerçekten seviyorsan ve karşındakinin de seni sevdiğinden "emin" olabiliyorsan, mücadele edersin. Evlilik bana göre böyle bir şeydir.
  • Paylaş
Bence bırakın evlenmeyin. Evlilik zaten kendi başına bir sorundur, öncelikle eşlerden biri mutlaka tapuya sahip çıkar, diğerine malıymış gibi davranır. Bu arada diğeri de zaten mallaşır, mal mal oturup televizyon izlenir. Kavga da etseniz, tartışsanız da her gün o eve dönmek zorunda kalırsınız. Ayaklarınız sizi nasıl geri geri çeker anlatamam. Ama beyin sizde tabii ayaklarda değil, onların ne haddi var ki geri gidiyorlar. Girersiniz her gün cehenneminize. Bir iki senede saçlarınız ağarır, neredeyse oturup onları ağarırken seyredebilirsiniz. Yüsünüzdeki stres çizgileri artar, çok değil 2-3 yıl içinde akranlarınızdan 10 yaş yaşlı görünürsünüz. Zaten erkekler için yasal olarak sadece dezavantaj. Kadınlar da bol bol dayak yiyor. Günün birinde ki o gün en geç bir kaç sonra gelir ve görürsünüz ki hata etmişsiniz... Biriyle beraber yaşamak istiyorsanız karşılıklı rıza varsa yaşayın, iki kişi arasındaki saygı böylece çok daha uzun korunmuş olur. Zaten beraberlik için devlet tastiğine ihtiyaç duyuyorsanız hiç başlamayın ya da devleti de alın yatağınıza. Evlendiğinizde yasal yükümlülük altına girmiş olursunuz. Evlilik kadına ve çocuklara bakma sözleşmesinden başka bir şey değildir. Bir gün ayrılmak isterseniz, bir kadından en değerli varlığı, evliliğini aldığınız için sizi donunuza kadar soymaya çalışır. Sadece şefkat ve merhamet zaten acımayı çağrıştırıyor, insan acıdığı bir insana öncelikle saygı duyamaz, ardından da onunla kendini hiçbir zaman eş hissetmeyecektir.

Aşağıdaki abla da benim gibi düşünüyormuş anlaşılan...

127 yıllık ömürden çıkan ders: Evlenmemek

Kadınlar

127 yaşında yaşamını yitiren Meksikalı Leandra Becerra Lumbreras uzun yaşamanın sırrını açıkladı: Asla evlenmemek. Lumbreras'ın 55 tane torununun torunu var.


RADİKAL - 31 Ağustos 1887 tarihinde doğan Leandra Becerra Lumbreras geçtiğimiz günlerde 127 yaşına bastı. Ntvmsnbc'nin haberine göre, Meksikalı kadın , Birinci Dünya Savaşı’nda 27, İngiltere Kraliçesi İkinci Elizabeth tahta çıktığında 66, insanoğlu Ay’a ilk ayak bastığında ise 82 yaşındaydı.

Dünyanın en yaşlı kadını uzun yaşamın sırrını iyi beslenmek, saatlerce uyku ve asla evlenmemeye bağladı.

Torunu Miriam Alvaer, Lumbreras’ı anlatırken hala Meksika devriminden hikayeler anlatacak kadar hafızasının yerinde olduğunu ve asla enerjisini kaybetmediğini söyledi.

Eskiden terzilik yaparak geçimini sağlayan 127 yaşındaki Leandra Becerra Lumbreras evlenmedi ancak 5 çocukdünyaya getirdi. 20 torunu olan Meksikalı yaşlı kadının 55 torununun torunu bulunuyor.

Torunlarından bazıları ve çocukları vefat eden kadının en küçük çocuğu da geçtiğimiz yıl 90 yaşında yaşamını yitirdi.

Lumbreras 40 yıl önce taşınırken doğum belgesini kaybettiği için dünyanın en yaşlı kadını ünvanına sahip olamıyor. Bu nedenle Lumbreras’tan 12 yaş küçük Japon Misao Okawa, Guinness Rekorlar Kitabı tarafından dünyanın en yaşlı kadını olarak gösteriliyor.

Meksika hükümeti ise, yeni doğum belgesi temin ederek bu durumu çözmeye çalışıyor.


haber için kaynak:radikal.com.tr/hayat/127_yillik_omurden_...
  • Paylaş
HAYIR EVLENİLMEZ ÇÜNKÜ YARIN GERÇEKTEN BİRİNİ SEVERSEN OZAMAN NASIL BİR HATA YAPTIĞINI ACI BİR ŞEKİLDE ANLARSIN GERÇEK AŞK KARŞILIKLI OLANDIR...
  • Paylaş
Doğal olarak böyle bir evlilik büyük bir felaketle sonuçlanır.

-
Bence insan evlenmelidir.
Fakat: İyi anlaşabildiği birisiyle sırf iyi anlaştığı için değil. Arasındaki anlaşmazlıkları, ters düşmeleri, aşırı derecede sinir bozucu durumları en kaliteli bir şekilde uzlaşarak çözebileceği birisiyle evlenmeli. Yani iyi bir şekilde anlaşamadığı birisiyle evlenmeli. Evliliği yürütecek onu yüceltecek olan şey kişilerin iyi anlaşmaları ortak zevkleri değildir. Yaşadıkları sorunlara ortak çözüm bulabilme becerileridir. Ortak çözüm bulunamadığında (ki bu çok sık yaşanır) taraflardan birisi fedakarlık yapmalıdır... Yapılan fedakarlığın gerçekten fedakarlık olduğunun farkında olunmalıdır. Fedakarlıkta feda edilen şeyin karşılığı beklenmez. Gerçek sevgininde karşılığı beklenmez. Bu son iki madde de bir sorun varsa söz konusu ilişkinin tarafları arasında biryerlerde yazılı olmayan iadeli taahhütlü sözleşme var demektir. Bu sözleşmeyi bulmalı ve maddelerini gözden geçirmelisiniz.
  • Paylaş
Bekar olduğum için sadece sorunun ilk kısmına cevap verebileceğim ... Evet evlenirdim, çünkü bana göre; Sevilmek, sevmekten çok daha iyi bir şey ...
  • Paylaş
Yatakta 2 tarafta iyi ise hiç bi sorun olmaz
  • Paylaş
Bu sorunun yanıtı durumsal ve kişisel olarak değişir bence,, belki de çok sevmesi sizi de etkiler ve şefkat sevgiye dönüşür,, bilemem... Ama kişi beklentilerini iyi tespit etmeli ve ona göre evlenmeli... Yalnızca karşı tarafın sevgisi olsun, ilişkimizde saygı, şefkat olsun diye düşünüyorsa evlenebilir tabi... Zaten sorunsuz bir hayat olmadığı gibi sorunsuz bir ilişki de olmaz herhalde... Birtakım sorunları olunca daha rahat atlatabilir, beklentileri doğrultusunda evlenen kişi bence...
  • Paylaş