Bilmek istediğin her şeye ulaş

Sadece wordpress kullanarak video içerik sunulan bir web site üretilebilir mi?

Video ders vs gibi.Düzenle
Amac sadece video icerik sunmaksa, evet. Ama Wordpress'in varolus amaci bu degil. Son yillarda Wordpress asil amacindan cok uzaklasti, fonksiyonelligi sayesinde cok sayida is icin kullanilabiliyor, ama ozunde bir blog yazilim oldugunu unutmamak lazim.

Soyle bir ornek vereyim. Meyve bicagiyla et kesebilirsin ama ne et duzgun kesilir, ne de bicak yaratilis amacina uygun kullanilmis olur. Ekmek bicagiyla da et kesebilirsin, biraz daha duzgun kesilir, ama yine de tam olmaz. Ayni sey.

Wordpress ile video icerik sitesi yapabilirsin, ama direkt bu is icin yazilmis uygulama daha iyi sonuc verecektir. Hem de daha esnek olacaktir. Istediklerini daha rahat yaparsin.
  • Paylaş
Tam olarak youtube kadar ayrıntılı özellikleri olmasa da, evet yapılabilir. Bazı örnekler:
  • Paylaş
Tabii ki yapılabilir. Postların hepsi youtube, vimeo veya dailymotion gibi sitelerden embed yapılarak rahatlıkla yapılabilir.
  • Paylaş
Keslinlikle üretebilirsin. Eğer yeteri kadar kodlama bilgin varsa gelişmiş özellikler ekleyerek günümüzün gelişmiş video portallarının benzerlerini yapabilirsin.
  • Paylaş
Yapabilirsin fakat bir sıkıntısı var hitin çok olduğu zaman düzgün programlanmamış bir tema seni sıkıntıya sokabilir... Eklentilerin kullanımı ile oluşan performans sorunuda çabası... profosyonel bir iş düşünüyorsan kendin kodlarsan daha net sonuçlar alırsın.
  • Paylaş
Videoları sitene koymak yerine, Youtube veya Vimeo'dan embed yapmanı tavsiye ederim.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

637 Görüntülenme9 Takipçi6 Yanıt

Konu Başlıkları