Bilmek istediğin her şeye ulaş

Sağlık Bakanlığı'nın logosundaki 'T.C.' ibaresinin kaldırılmasını nasıl karşılıyorsunuz?

TC kaldırılsa ne olur kamu kuruluşları ekonomide karadelik olmaya devam ediyor.
  • Paylaş
Ben hala daha ne TC ibaresinin kaldırıldığı logoyu ne de tabelaları görmedim. Hepsi eskisi gibi duruyor yerinde.
  • Paylaş
8

Ahmet Avcı, Tepkiler gelince vazgeçildi.

Devrim Güren, O zaman bu uygulamaya konulmadı, fikirde kaldı. Öyleyse soru şöyle sorulmalı azizim: T.C. ibaresinin kaldırılması fikrini nası karşılıyorsunuz? :)

Ahmet Avcı, Yok uygulanmaya başladı, geri dönüldü. Yeni TC siz tabela fotoğrafları yayınlanmıştı gazetelerde.Sağlık Bakanlığı Ziraat Bankasının fotoğraflarıydı yanlış hatırlamıyorsam.

Devrim Güren, Evet doğruymuş. Evimin olduğu sağlık ocağında bu ibarenin kaldırıldığını hiç görmedim. Durum biraz da alt kademelerdeki yöneticilerin inisiyatiflerinde...

Ahmet Avcı, Yani olabildiğince objektif düşünmeye çalışsam da, durup dururken yapılan bu işgüzarlık, sadece korktuğumuz yönde artı bir emaredir den başkaca düşünemiyorum :) THY hadisesi, ayran hadisesi, geçmişte park bahçelerdeki ahlak zabıtalığı, bazı il merkezlerinde alkol yasakları..gibi gibi..

Ahmet Avcı, Bir de şu vardı geçenlerde;

13 Ocak 2011 günü Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren yasanın 46. maddesinin 3. fıkrasında ‘’Türk, Türkiye, Cumhuriyet ve Millî kelimeleri, bir ticaret unvanına ancak Bakanlar Kurulu kararıyla konabilir’’ deniliyor.

Yasada değişiklik yapılmadığı taktirde, CNN Türk, Habertürk, Kanaltürk gibi TV kanalları ile Türk Ekonomi Bankası ve Kuveyt Türk gibi bankalar, Cumhuriyet Gazetesi, Cumhuriyet Sucukları, gibi şirketlerin de, bu durumdan etkilenme ihtimali bulunuyor.

gazeteport.com.tr/haber/131384/cumhuriyet-sucugu-da-mi-yasak

Ahmet Avcı, Sıra ne zaman Türk-iye ye gelir, ırkçı bir şey sankim :)

Ben olayın T.C. ile alakası olmadığını sadece kurumsal kimlik gereği öyle bir logo hazırlandığını düşünüyorum. Halen her yerde T.C. ibaresi duruyor. Bence hükumet işi gücü bırakıp kurumlardaki T.C.'yi kaldırmakla uğraşmaz. Kimse uğraşmaz çünkü gelecek tepkiyi bile bile kendi kendini ayağından vurmaya kalkmaz. Ama birileri fırsatı yakalamışken böyle saldırmaya çalıştığını düşünüyorum. En azından hükümet ya da muhelefet yanlısı olmayan tarafsız bir gözle dışarıdan bakınca ben böyle görüyorum
  • Paylaş
10

Ahmet Avcı, Hocam yukarıda genelgenin linki var, yapmayın, ekleri eksik sadece, onlar da aranır bulunur..

Hızır Can, Genelgeyi gördüm, genelge Sağlık Bakanlığının yeni kurumsal kimliğinin uygulamaya geçilmesi için gönderilmiş. Yeni kurumsal kimlikte T.C. olmaması hükumetin T.C.'yi kaldırmak istediği anlamına gelmez. Kaldı ki hiçbir kurumun kurumsal kimliği başbakanın onayından geçmez. Belki sağlık bakanı kafasına göre böyle bir karar aldı; "ya T.C. olmasa da olur" dedi (hatalı bir söylem olduğunu kabul ediyorum) ama bu durumu hükumete mal etmek, "hükumet T.C. yi kaldırıyor"a getirmek çok mantıklı gelmiyor bana.

Ahmet Avcı, Eş zamanlı olarak Ziraat Bankasının da aynı şeyi yapması, rastlantı mıdır?

Hızır Can, iyi ama bu resimlerde Ziraat bankasının T.C. si logoda aynen duruyor? Hatta 1. resimdeki iki bankanın aynı banka olduğu bile şüpheli. Birinde yazının yanında yazıyor diğerinde logoda yazıyor. İkinci resimde de logoda TC yazıyor. Son resimde zaten tabela yok.

Ahmet Avcı, Sağlık Bakanı doğru kafasına göre böyle bir karar aldı lakin Başbakanın duyunca tavrı şu olmuştu;
''Kararın arkasında durulmalıydı.''

siyaset.milliyet.com.tr/-kararin-arkasinda-durulmaliydi-/siy...

Ahmet Avcı, Balıkesir Valiliği desek, başka şubesi yok diye biliyorum ama:)
gazetecileronline.com/newsdetails/9633-/gazetecileronline/sa...

Ahmet Avcı, Balıkesir TUİK Bölge Müdürlüğünden kaldırılışı;
yurthaber.mynet.com/detay/balikesir-haberleri/turkiye-istati...

Konu gündemden düşmüş durumda ancak iki kelam etmek isterim.

Siyasi yargılarınızı, korkularınızı bir kenara bırakıp düşünün.

'T.C . Sağlık Bakanlığı Samsun Devlet Hasteni' yanlıştır.
'T.C. Başbakanlık Sağlık Bakanlığı Samsun Devlet Hastanesi' olmalı eğer olacaksa.

Ama bence 'Samsun Hastanesi' yeterlidir. Samsun ABD eyalati mi? Ne gerek var T.C. ve hiyerarşik devlet figürlerine. Özel olan başına Özel'i koyuyor zaten.

Tabelada T.C. yazdığı için Türkiye Cumhuriyeti değil burası. Türkiye Cumhuriyeti olduğu için tabela var.

Benzer bir örnek te Anayasa için geçerli. Anayasada Türk yazıyor diye mi Türk olduk, Anayasada yazmayacak diye Türk'lüğümüzü mü kaybederiz? Tabelada yazmıyor diye Cumhuriyetten mi vazgeçeriz?
  • Paylaş
3

Ahmet Avcı, Bu ülkede sadece Türkler yaşamıyor, o halde Türkiye denmesi yanlıştır, değiştirilmelidir, Anatolya, Anadolu Federasyonu, olabilir.

Ahmet Avcı, Üçü de kaçtı :)

Hepinize birer eksi çakıyorum, çok pahalıya mal oldunuz bana :)

Karl Engelpert, Türkiye için haklısın, ürkütmeyeyim dedim. Gizli gündemimde o da var :) Eksiden korkuyor olsaydık, bilmem ne yapmazdık diye alengirli bir laf etmek isterdim ama laf bulamadım.

Milli benlik insanların yasama bicimi, gecmisine saygisi ile alakalidir. herkesin koluna bebekken asi vurulur gibi, t.c. dovmesi yapsaniz veya tüm esnafin şirketlerin tabelalarinda t.c. yazilmasi zorunlu olsa nolur? heryerde t.c. yazsa kim ne kazanir? yazmasa ne?

bir ulkenin degeri ve yasanabilirligi; ekonomide kacinci oldugunuz, sağlık ve sigorta sisteminin gelismisligi, ilk 100'de kaç universiteniz oldugu, gsmh. vs.vs. daha yazamayacagim bir çok şeyle alakalidir, tabela ile degil.

90 senedir tc yaziyor g...muz goge mi erdi? 90 sene de yazmasa goge mi erer?
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1199 Görüntülenme11 Takipçi5 Yanıt