Bilmek istediğin her şeye ulaş

Sağlık meslek lisesi son sınıf öğrencisiyim fakat mühendislik alanında okumak istiyorum. Bu mümkün müdür?

Mühendislik sayısal zekası normal (100 IQ, unutmadan burada IQ önemli EQ falan hava cıva), matematik ve fizik derslerinde başarılı herkesin okuyabileceği bir daldır. Bunu iyi üniversitelerde okuyabilmeniz için tabii ki benzerlerinizi ya zekanız ya bilginiz ya da her ikisiyle alt etmelisiniz. Piyasada gördüğüm kadarıyla iyi üniversite iyi mühendis ya da iyi iş bulabilen mühendis olmanın ön şartlarından biri. Merak etmeyin daha az başarılı üniversitelerden mezun olanların çoğu da elbet bir iş buluyor. İlk işinizi bulduktan sonra araştırmacılığınız, öğrenme aşkınız, zekanız ve okulda almış olmanız gereken mühendislik yargı yeteneğiniz sizin farkınızı oluşturacaktır. Yani her ne üniversiteden mezun olursanız olun eğer gerekli özelliklere sahipseniz iyi bir mühendis olabilirsiniz. Evet, eğer katsayı problemi yoksa her ne liseden mezun olursanız olun mühendislik okuyabilirsiniz ama unutmayın mühendislik yaptığınız sürece matematik peşinizi bırakmayacak.
  • Paylaş
Bu sene şöyle bir uygulama yapacak osym; ilk 210000'ne girmeyen kişi mühendislik tercih edemeyecek. Onun dışında bir ön koşul yok, dileyen mühendislik okuyabilir.
  • Paylaş
Yabancı dil çıkışlı olup İngiliz Dili ve Edebiyatı okumama rağmen, sırf pozitif bilimlere olan merakım yüzünden merak ettiğim konu olduğunda okulun biyoloji bölümü derslerine de giriyorum bazen. Bu bölümü okuyanların yarısı cep telefonu ile uğraşıyor, kimisi resim çiziyor ve kimisi pür dikkat dersi dinliyor. Ben ise merak ettiğim için orada olduğumdan pür dikkat verilen bilgileri dinliyor ve öğreniyorum.
Demek istediğim şu, ben her zaman fizik okumak istedim ama okumadım, yalnız okumamam için bir sebep yoktu. Yani mümkün, sen onu yapmak istediğinde mümkün oluyor bir şekilde. Bu sana olan manevi cevabım.
Eğer ki, puanlama anlamındaysa sorun bu konu hakkında bir cevap veremeyeceğim, ben puanlama işlerinden geçeli uzun süre oldu.
  • Paylaş
Evet mümkün sadece biraz fazla çalışman gerekicek
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

76 Görüntülenme6 Takipçi4 Yanıt