Bilmek istediğin her şeye ulaş

Sağlıklı bir kot nasıl olmalıdır?

Kot ( pantolon, cekek, gömlek şort etek çanta hepsinde kullanılır ) kumaşı olarak adlandırılan denim kumaşlar için sağlıklı olması derken öncelik;

  1. kumaş açısından; kumaş karışımı pamuk ve pamuk lycra olması her zaman pamuk /polyester karışımlı olanlara göre daha konforludur ve sağlıklıdır pamuk elyafı nemi emdiği için ama bu polyester karışımlı olanın sağlıksız olduğu anlamına gelmemelidir. Sonuçta spor yaparken kullanacağınız bir ürün değil günlük hayatta uygun olması yeterli polyester karışımlı denim kumaşlarda günlük hayata gayet uygundur.
  2. kalıp olarak alırken dikkat etmemiz gereken bedenimizi ne kadar konforlu kıldığı ve giyileceği mevsim sezonu için inceliği kalınlığı dikkate alınmalıdır. Günümüzde hem konfor hem modayı sunabilen pek çok denim kumaş çeşidi farklı kalıplarla sunulduğu ve kullanıldığı için modayı takip etmekte konforu moda ya tercih edip etmekte sorun kalmamıştır.
  • Paylaş
Sabah erken kalkmalı, yürüyüşe gitmeli, Sebze ağırlıklı beslenmeli, alkol, sigara kullanmamalı, iyilerin yancısı kötülerin sancısı olmalı, hormonlu gıdalardan uzak durmalı, her gördüğü ile seks yapmamalı, akşam yatarken dişlerini fırçalamalı, böylece sağlıklı bir kot olunabilir. Herkese başarılar.
  • Paylaş
1
Kot
Kot derken kot pantolonlarını düşünüyorum şimdi.
Aslında önemli olan çok dar olmaması ve çok fazla düşük bellerin seçilmemesi en sağlıklısı bilindik üzere. Ancak ben de dahil olmak üzere kimsenin bunlara dikkat ettiğini düşünmüyorum. Bu yüzden düşük de olsa dar da olsa kişinin rahat hissettiği pantolon en sağlıklı olandır.

Kot gömlek gibi çeşitler de bence yazın tercih edilmemeli. Çünkü kotun teri emme özelliği çok az olduğundan cilde zararı olacaktır.
Kot
  • Paylaş
Bende @korkmazhi 'e katılıyorum. Sağlıklı bir kot aslında beli düşük olmayan ve çok sık olmayan bir kot olmalı ancak bende buna uymuyorum :) beli düşük olan bir pantolon zamanla( en çok bayanlarda ) belde simit dediğimiz yapıyı oluşturuyor. Zamanla derken çok uzun bir süre değil, bir kaç yıl içinde bu oluşum ortaya çıkıyor gerçekten.. Fiziksel bir görüntü sorunu ortaya çıkartıyor. Kot
  • Paylaş
1

Hakan, Kışın pilav,mantı,börek, yazın kola hamburger cips, aksamlari kahve, çay,bira ondan sonra düşük bel kot simit yapıyor :) yüksek bel giyseler bu kez de karaköy böreği olurdu gonca kose yapacak bisiy yok.:)

Yıkanınca çekmeyen ve renk vermeyen ayrıca sıcaklarda teri çeken yanı terletmeyen olmalıdır . Marka olura iyi olur ama marka ürünlerin çoğu fasonculara yaptırdıkları için bence cebinize uygun olanını alın derim
  • Paylaş
Diesel olmalıdır
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1415 Görüntülenme8 Takipçi6 Yanıt

Konu Başlıkları