Bilmek istediğin her şeye ulaş

Sahibinden.com da dükkanlarda ürün satışındaki komisyon kesim oranları nasıl? Müşteri hareketliliği nasıldır?

Tam olarak fiyatları bilmiyorum şuan değişmiş olabilir 2 sene önce kullanmıştık bir dükkan açmıştık. Taksit seçeneğine göre değişiyor 8 taksit vs. olursa fiyat 150 tl ye kadr kesintiye uğruyor diye hatırlıyorum yinede bilgisi olanlar yazsın yanlış bilgi vermiyim :) Veya bunu sahibinden.com'u arayıp bilgi alabilirsin
  • Paylaş
Sahibinden bu konuda herhalde en gaddar site. Mağaza açıyorsanız aylık birden fazla seçeneğiniz var, bunların da fiyatları değişiyor. Komisyon en son %10 idi sonrasında değişti mi bilmiyorum. Ben kahve satmıştım bir dönem ve iki ay geçmeden 160 civarı kargo yapmıştım. Ürünü yakalarsanız etkileşim çok iyi.
Mağaza açmanız yetmiyor, her ilan için ayrı bir bedel ödüyorsunuz. Hatta her ekstra fotoğraf, kalın font, ilan başlığındaki fotoğraf için falan derken ilan maliyeti komisyon ve dükkan masrafı hariç 3 ile 15 lira arasında değişiyor.

Yani sadece dükkanın komisyonu değil o dükkana ürünü yerleştirirken ödedikleriniz de var.
Umarım yardımcı olabilmişimdir.
  • Paylaş
1

Eslemce, Dukkan turu de onemli, listeleme ucretleri dukkan turunuze göre farklilik kazaniyor.

Komisyon oranlarini cok net hatirlayamiyorum genelde %5 den baslayan oranlar mevcut bu tarz sitelerde. %6 %7 gibi degisiyor kategorilere gore, bi kontrol etmenizde fayda var. Musteri hareketliligi olarak degerlendirilirse ne satmak istediginiz onem kazaniyor. N11, gitti gidiyorve sahibinden.com u mevcut e ticaret sitemize destek amacli yaklasik 3 aydir kullanmaya basladim elektronik, bilgusayar ve ev aletleri kategorilerinde gercekten beklemedigim sonuclar aldim. Ama sahibinden.com en dusuk ciroyu aldigim site, bence daha cok emlak ve arac satisi icin tercih edilmeli. N11 ise mevcut urun yelpazemizle en iyi donusleri aldigimiz alan oldu. Basta pek sicak bakmiyorduk bizde ancak bu konuda cok yanildigimizi gördük. Soyle ki ; hangi fiyatla ne sattigin kadar onemliymis nerde sattigin. Tecrubeyle sabit. .
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

178 Görüntülenme4 Takipçi3 Yanıt