Bilmek istediğin her şeye ulaş

Şahıs işletmesi sahibiyim ama Amerikan Vizesi alamıyorum. Nasıl alabilirim?

2 sene önce yazılım satan bir şahıs işletmesi kurdum. Bu sene vergi levhası, hesap hareketleri gibi belgelerle Amerika Vizesi' ne başvurdum. Ancak çalışan bayan "Sizi TR'ye bağlayacak yeterli belge yok" dediği için vize alamadım. Şimdi tekrar başvuracağım ama sizce neleri eksik yaptım?Düzenle
Hocam ben 10 yıllık Amerika vizesi aldım tecrübemi anlatayım, belki faydası olur. Öncelikle Amerikan Konsolosluğu sizin geri döneceğinizden emin olmak istiyor. Çünkü Amerika'da çok kaçak kişi var ve artmasını istemiyorlar. Ben aldığım zaman babam oradaydı onun yanına gidecektim ama konsoloslukta bundan bahsetmedim. Orada başka bir Türk dostumuzun yanına gideceğimi söyledim ve bunlarla ilgili belgeleri hazırlamıştım (yalan da değildi gerçekten var olan kişilerdi). Onlar aile dostumuz bu yaz Amerika'ya çağırdılar bende yanlarına gideceğim tarzda bir şeydi. Okulumun olduğunu en fazla 3 ay kalabileceğimi ve geri dönmek zorunda olduğumu belirttim. Tabi bunlarla ilgili bütün belgelerim hazırdı. Sonuç olarak 10 yıllık vize almaya hak kazandım ve aldım. Gittiğim zaman oraya 6 ay geçirme hakkım var daha fazla kalırsam kaçak durumuna düşüyorum ve vizem yanıyor. Siz de zorunlu olarak dönmeniz gerektiğini gösteren bir belge sunarsanız kabul edilir diye düşünüyorum. Bol şans.
  • Paylaş
Merhaba,
Özellikle Amerika vizesi başvuruları için bir genelleme yapmak gerekirse, ilk sorunun özensizlik olduğunu görmekteyiz. Amerika vizesi gerek formu gerekse seyahat planı açısından oldukça dikkatli ve de en önemlisi tutarlı hazırlanmalıdır. Şu an kurumsal olarak yapılan başvurularımızın % 40 ı hatalı yapılan başvuruların sonucunda red cevabı almış kişilerden oluşmaktadır. Halbuki red alan bu başvuruların büyük bir kısmı mantıklı ve tutarlı bir seyahat planı ile vize alabilecekken yapılan hatalar sonucunda bu duruma düşmektedir.
Tavsiyemiz, majör vizeler olarak adlandırdığımız Amerika, İngiltere gibi ülkelerin vizelerine başvuru yaparken mutlaka güvenilir bir firmadan ya da profesyonelden destek almanız olacaktır.
Son olarak başvurunuzun red olması bir daha vize alamayacağınız anlamına gelmez. Bizimle iletişime geçerek ücretsiz inceleme talep edebilirsiniz.
Ayrıntıları incelemek için vizeyebasvur.com/amerika-vize-basvurusu/ sayfasını inceleyebilir ve sorularınızı iletebilirsiniz.

  • Paylaş