Bilmek istediğin her şeye ulaş

Şair ve müzisyenlerin çıkardıkları eserlere bakarak kadınların değil bilakis erkeklerin duygusal olduğu sonucuna varabilir miyiz?

Ben şu ana kadar acı çeken bir hatun şair hiç görmedim. Gördüysem de o kadar az görmüş olmalıyım ki hatırlamıyorum. (Belki de edebiyat yoksunu bir cahilim.) Hep erkek sanatçılar buram buram duygu döküyor eserlerine.Düzenle
Varabiliriz, kadınlar gerçekçidir erkekler gibi hayal dünyasında yaşamazlar.
  • Paylaş
6

Brutal Code, Bence biraz acımasız ve unutkandırlar da.

Şaman, Acımasız da olabilirler ama bir kadının dalgın olduğunu gördüm yine de unutkan alanına hiç rastlamadım. Bence filden daha iyi hafızası olan bir tür varsa o da insan dişisidir.

Brutal Code, Olumsuz olan şeylerde dediğiniz doğru elbette, ama duygularını ve sözlerini çabuk unutuyorlar. Ya da bana öyleleri rast geldi.

Brutal Code, Heleki şikayetçi olduğu bir yönünüz varsa, giderseniz de göremeyecek kadar geçmişi aktif tutarlar hafızalarında.

Brutal Code, Yine saçmalamaya başladım.

Şaman, Yoo doğrudur, benim tecrübem de öyle, kadınlar iyileri unutup kötüleri hatırlamaya, en azından öyle beyan etmeye meyilliler.

Şiir ve müzik duygu işidir, kadınlarda duygusaldır , üstelik erkeklerden daha duygusaldır bunu çözen erkek milleti başarıya giden her yolda olduğu gibi bu konuda da kadınları saf dışı bırakmayı bilmiştir. Tabi yine din, ahlak, namus gibi kavramları işine geldiği gibi kullanarak, ardında da kadını tavlamak için şiiri müziği kullanmıştır. Olay bu kadar basit erkeğin amacı kadını tavlamak, kadın da daha duygusal, kap o zaman sanat kandilini tavla kadını, büyük savaslar, unvanlar, eserler hep kadına ithaf. Neden? Erkek çakal çünkü, biliyor kadın daha duygusal veriyor ayarı.
  • Paylaş
Erkekler ağlamaz. Çünkü içine atmıştır bi kere duygularını. Onları dışarı çıkartacaksa eğer kağıda yazar hem de en icten bi şekilde. Masumiyetinin yansıması düşer kağıda.

Kadınlar ağlar. Duygularının hepsini kağıda dokemez. Tam anlamıyla masum değildir artık. Ama yine de yazar.

Ikisi de yazdığı halde genelde erkekler daha samimi geldiği için edebiyatta kadınlar on planda pek yer almaz.
  • Paylaş
1

Brutal Code, Hiç bu açıdan bakmamıştım.

Erkekler aktarıcıdırlar, kadınların duygularını kadınları severek anlatırlar
  • Paylaş
Bence hayır. On tane kadın şair sıralayana kadar elli tane erkek şair sıralayabilirsin. Bu diğer sanat dallarında da böyledir. Sebebi ise insanın en temel dürtüsü olan var olma dürtüsü ile ilgilidir. Kadınlar var olma dürtüsünü doğuştan gelen doğurganlık özelliği ile erkekler kadar güçlü yaşamazlar. Bir canlı getirirler dünyaya ve o canlıda yaşamaya devam ederler fakat erkek yok olup gider. Bu durumun bilinçdışı farkında olan erkek sanat ile kadının ulaştığı sonsuzluğa ulaşmayı amaçlar.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

248 Görüntülenme9 Takipçi5 Yanıt

Konu Başlıkları