Bilmek istediğin her şeye ulaş

Şaman Bayyurt'u (@chamacon) nasıl bilirsiniz?

Bu soru bir inploider hakkında açılmış ilk soru örneğidir. Aslında merak ve peşinde koşan inploiderlerin önde giden adamı dostum, abim, inploidin huysuz adamı Şaman Bayurta ithaftır.Düzenle
İlk yanıtıda ben vereyim, @chamacon huysuz bir adamdır, kendi ölçüleri olan zor anlaşılan, anlaşmayı bir kez sağladığınızda gerçek şamanı gördüğünüz bir ADAMdır. Yaşa ve tecrübeye kıymet veren, aklı ile dalga geçecek kadar zeki, aklıyla dalga geçeni o dakika gömecek kadarda fevri bir ADAMdır. Adabı ilim yapmış, hak edene edepli, hak edene edepsiz özü sözü bir, sakin, babacan, sınırlarını kontrol etmek zorunda olmayacak kadar tecrübe sahibi bir ADAMdır. Bence anarşist ve tahrikkar olduğu kadar yok saydığı bir adamın sağlığını düşünecek kadar da nazik ve akıllı bir ADAMdır. Ateisttir ama dine küfür eden ateistleri gömecek kadar ADAMdır. İnploid'in 180.000 paylaşım yapmış bir yazıyı paylaşan rekortmen üstadıdır. Bizzat tanırım kendisini gıcığın tekidir: -) Bu yüzden çok sevdiğim abim ve ADAMın hasıdır.
 • Paylaş
Ben de kendisiyle olan bir sohbetimde, bir gün buna benzer bir soru sorabileceğimi ya da kendisine böyle bir soru sorulabilceğini yazmıştım, yanlış hatırlamıyorsam (mesaj geçmişimde bulamadım, demek ki bir soruyu yorumlarken yazışmışız; her neyse) mütevazi bir tavırla bunu istememişti ama demek ki, kendisini seven bir kişi dayanamamış ve bu soruyu sormuş. Bence bu sorunun sorulması normal, çünkü kendisi gerçekten inploid'in bir numarası.

İyi bilirim kendisini, bunu, iyi bildiğimiz herkes için seng-i musallada değil, yaşarken söylemeliyiz.

Burada cevap yazarken, yazım kurallarına dikkat eder, yanlış bilgi vermemeye çalışır, bunun için gerekirse iyi bir araştırma yapar.

Şaman'ı sevin ya da sevmeyin ama şurası gerçek ki; Şaman gibi bir kaç kişi daha olsa, inploid başka bir alem olur. Geyik muhabbeti ile karışık bir sanal ansiklopedi hayal edin mesela. Eğlenceli olmaz mı?
 • Paylaş
Güzel bir soru olmuş :) Ben kendisini inploidde ki yazılarının, yorumlarının, cevaplarının dışında tanımıyorum, "maalesef" :) Bu platformdan gördüğüm kadarıyla çok entelektüel bir insan. Çoğu yorumundan cevabından istifade ettim.
 • Paylaş
:) Ne desem azdır. 10 numara bir insandır. Tanışılası ve konuşulası bir abidir. Hayatlar (ve elbette ki sayısız anılar) biriktirebilmiş ve hepsini de özümseyebilmiş bir dosttur...

inploid'e katkılarından bahsetmeye bile gerek yok, hepiniz biliyor ve görüyorsunuz zaten...
 • Paylaş
İyi bilirizzz:)) Hımmm yazdıklarını bir düşüneyim de destekli atmaya çalışayım:) Çünkü kendisini İnploid' de paylaşımları dışında bilmem, tanımam.
Şaman Bey, Türkçe'ye son derece önem veren (yazarken ya hata yaparsam korkusundan elim titriyor, o kadar yani:)) ), ismiyle müstesna, düzenli, disiplinli, ciddi, prezantabl, bildiğini okuyan, Ankaralı, araştırmacı- geliştirmeci, insan olmasa da kadınsever, inşaat mühendisi, müzisyen (buradan paylaştığı Hasret bana düşmüş şarkısı güzeldi), ateist, hipi olamayacak kadar titiz:), ODTÜ' lü, her şeyi bilimle açıklamaya çalışan bir insandır kendisi. Pazar mahmurluğuyla anca bu kadar. Bir de rekortmen, iyi bir inploider kendisi, eklemeden geçemeyeceğim:)
 • Paylaş
O bir hippi o bir müzisyen o bir mühendis o bir aşçı o bir ukelaa o bir zeka küpü...
Oturup sohbet edin konuşun hatta sadece dinlesenizde olur keza muazzam bir kültüre bilgiye ve deneyime sahiptir. Kendisiyle 1 saat sohbet etseniz birkaç bişey kapmış olursunuz hayata dair. Huysuz olduğu bir gerçek bir iş yapılacaksa yapılacak arkadaş biraz ciddi olun yapıcı olun ve çözmeye çalışın o işi öyle oturmayın kızar bu adam vallahi. Senelerini yurtdışında geçirmiş olmasına rağmen ııııı türkiyede bu böyle böööö falan demiyor aksine ben herkeşiyle seviyorum burayı diyor(bu laf alamancılara efenim) . İnceden inceden dokunduran yazılarıyla yine zekayla harmanlanmış esprileri ile uzunnca yazdığı cevapları bile okumak çok zevkli. Saatlerce sohbet etseniz yine de sizi saygıyla dinler sorununuz varsa yardımcı olmaya çalışır. Esprileri ile renk katar o zeki çakallll esprileriyle =) Sonuç olarak sitenin abisidir kendisini pek sevmekteyiz ama burdan yetkililere yine sesleniyorum bu adama puan vermeyin artık yaaa yeter accık biz puan alalım : P
Kendisinin doğum günüdür yarın yani 14 eylül özellikle bugün yazmak istedim bu yazıyı. En içten hepi börttey dileklerimi sunar yeni yaşının mutluluk para ve istediğin diğer şeyleri vermesini temenni ederim. Bugün kralsınız efenim bolbol şımarınız =) Köprücü mühendisin köprülü pastası olur =) hobb mümleri üfleyin, bu arada kendisi bugün 150 yaşına aayyy pardon 15 yaşına off yine yanlış oldu ... Yaşına basmıştır. Yaşının hiç göstermemekle beraber yine de reçetesine gözaltı kremi yazdırmasını reca ederim : P

Fenomen

Sırada hepi börttey şarkısı varrr. Benim paylaşacağım video tabiki size özel darth vader tarafından seslendirilmiştir =)Musmutlu yaşamanız, yaşlanmanız dileğiyle Şaman Bayyurt (@chamacon) =)
 • Paylaş
3

Şaman, Bunu çok beğendim, özellikle de hediye kısmı çok hoş.

Hakan, Doğum günüymüş amanda aman. Kutlu olsun mutlu olsun. Cici camo :-):-):-)

@chamacon gibi insanları mecliste salt çoğunluk olarak bir araya getirebilsek 2 seçim döneminde hem ülke belini doğrultur hem de eski orta direk hallerimizden daha da iyi hallere geliriz.
 • Paylaş
3

Hakan, Ayhan dostum bir daha düşün yaaa :-) 550 tane huysuz ihtiyar :-):-):-)

Ayhan Şimşek, Ben konuştum kendisiyle Hakan, hem danışman-bürokrat arası bişi olcez hemi de tüm ihalaler bizden daılacak :D sorun yok!!

Duyarlı , zeki , kırılgan.Kendisine Ş'inploid diyebiliriz. Atına binip gitmemesi gerekir ☺
 • Paylaş
Çok kısa bir süredir takip ettiğim ve cevaplarından istifade ettiğim saygı duyulacak bir abidir. Kendisini şahsen tanımamama rağmen yazılarını ve yorumlarını okuduğumda sanki yıllardır dostmuşuz hissi veren kafamın uyuşacağına inandığım bir abi... :)
 • Paylaş
Kendisiyle hiç tanışmamış biri olarak söylüorum ; Bilgisi olmadığı bir konu var mıdır acaba diye düşündürten, sağlam özgüvene sahip, yazılarını okuduğumda içimden "Türkiye"ye fazla bu adam" dedirten, İnploid kamuoyu tarafından ilgiyle, benim için de müthiş keyifle takip edilen, ayrıca sevmediğim , sevmeyeceğim, korktuğum bi yerlere giderken ülkem, böyle adamların sayısının artması için dua ettiren... Güzel insan =)
 • Paylaş
Üniversite de arkadaşlar arasında çok beğenilen ve karakteriyle büyüleyen, o an dostluk için yapmış olduğu katkılarından ötürü kendi aramızda söylediğimiz söz gibi : ADAMIN DİBİSİN Şaman BAYYURT Ağabey : D
 • Paylaş
Bu sitede "Kullanıcılar" sekmesine tıkladığımızda "Tüm Zamanlar"ın en çok puan almış kişisi olarak da dikkatleri üzerine çeker :)
 • Paylaş
İnploid in Kahin i. Az kaldı inploidi ele geçirecek. bknz. Matrix
 • Paylaş
adam süper. Hakan yazmış, daha bize bir şey yazmak düşmez...
 • Paylaş
Kendisiyle 2014'ün Mart ayında inploid sayesinde tanıma fırsatı bulmuş, sanırım nisan sonu mayıs başı gibi de bizzat tanışma fırsatı bulmuşum. İyi ki doğdun, iyi ki hayatıma girdin. Beni engin müzik bilgisi ve diğer tecrübeleriyle anlamayı başarmış nadir insanlardan da biridir. Şimdilerde pek anlasamasak da sevdiğim bir adamdır. Dilerim ömrü yüreği kadar güzel geçer. Sevdikleri ve sevenleriyle, hak ettikleriyle. Ekriklerini biçebildiği yani emeklerinin karşılığını alabildiği bir yıl ve yaşlar geçirir.
Her ne kadar kendisine gıcık olsam da sevdiğim. . ( :
Çünkü o herşeyi yazıp çizip, söylemek istediklerimi benden önce yazıp, puanların hepsini topluyor. Bir de benden önce çok önce gelmiş dünyaya :) Sonsuz sevgiler, saygılar
.
 • Paylaş
4

Belgi Saygı, Şunu ekleyememiştim :)

Şaman, Bunu görmemiştim, çok teşekkürler :)

Belgi Saygı, ben de telefondan yazdığım için ekleyememiştim :) Rica ederim. .

Belgi Saygı, Happy bird day Chamacoooon diye hayal etmiştim :))

Kendisi duymasın :) bakış açısıyla ufkumuzu açan değerli bir abimiz... He bir de iyi bir inşaat mühendisi olduğunu duydum öyle derler... İyidir ya şaman abi
 • Paylaş
4

Çiğdem Çelik, Şımarır mı dersin ☺

Abdullah Gürel, yok ya öyle biri değil kendileri ya boşverelim şımarırsa da şımarsın hakkaden insanların şımarması iyidir

Çiğdem Çelik, 😀 yanii .Kızdırmaya gelmez .Bi şey değil de bana kızarsa saygınlık puanımın 2/ 3 'si gider .

Abdullah Gürel, kızmaz canım kızmaz... kızmaz yani tahminim öyle :)

Ahahaha neden bilmiyorum bu başlığa rastlayınca hiç şaşırmadım ☺ Daha bugün tanıştım ama dostça yorumu ve verdiği yanıtlar, paylaştığı yazılar nedeniyle içim hemencecik ısındı. Nedense kafa dengim bir insan olduğuna eminim. (Nedense ne demek yaaa, yazdıklarında kendimi yazarken hayal ediyorum ☺) Benim gülücük emojimi kullanan tanıdığım tek insan olması da beni etkiledi. Hemen yanlış yerlere çekmeyin, fikren demek istiyorum. ☺ Açık görüşlülüğü, bilgi birikimi, benim gibi mühendis olması, doğruyu yazmak için gözünü budaktan sakınmaması, saygılı ve sevgi dolu olması da bana değerli bir arkadaş kazanmışım hissi veriyor. Çağımızda artık nadiren görülen mükemmel yazım dili de gerçekten etkileyici. Ömür boyu dost kalabilmemiz dileğiyle. Umarım bir gün kendisiyle inploid dışında da sohbet etme şerefine nail olurum. . .
 • Paylaş
2

Şaman, Hihi, daha çok böyle yanıtlar gelirse şımaracağım, listeye bir de "şımarık" eklersiniz. ☺ Emojimi kullanan ikinci insan diyebilirim ben de size. Yeniden hoş geldiniz, takipçinizim...

Dilara, Şımarığa nedense hiç inanasım yok. Sizin bilgi birikiminizde bir insan bence övgüleri hiç yapılmamış gibi algılayacaktır. Bence siz kendinizi bilmiyorsanız hiç kimsenin kendini bilme şansı olmayacaktır ☺ Sevgiyle kalın.