Bilmek istediğin her şeye ulaş

Samsung Galaxy Note 1 telefonumda fazla uygulama yüklü olmadığı halde uzun zamandır yeterli depolama alanınız yok yazıyor ve ben hiç bir şey download veya güncelleme yapamıyorum. Nasıl çözebilirim?

Bazı dosyalar boyutu sıfır olmasına rağmen işletim sistemine kendilerini çok büyük boyutlu gibi gösterebiliyorlar. Bu eski işletim sistemlerine yerleşen virütik bir mevzu ama sizin durum da benzer olabilir diye yazmak istedim. Hatta bu yöntem ile CD ve DVD'lerin kopyalanmasını engelliyorlardı eskiden. CD veya DVD içine ilk kez asıl içerik yazılırken böyle bir dosya koyuyorlardı ve bu şekilde siz kopyalamak istediğinizde yeni CD veya DVD için kopyalama yazılımı boyut yetersiz hatası veriyordu hep. O boyutlarda CD/DVD bulamayacağınızdan da kopyalayamıyordunuz. Aslında güzel bir yöntem idi tebrik etmiştim bulanı :).

Konuya dönecek olursam; bunun için telefonunuzu bilgisayara usb hard drive modunda bağlayıp, indirdiğiniz tüm dosyaları temizleyin. Cache ve disk temizliğini de bu şekilde gerçekleştirin. Bağlı dizinde boyutu 100MB üzeri dosyaları arama ile buldurun ve burada çok yüksek boyutlu dosyaları inceleyin. Gerekli olmayanları silin. İşe yarar umarım.
  • Paylaş
1

Unluckypod, telefonu yedekleyip fabrika ayarlarına geri dön işlemini yaptım düzeldi. benim gibi olanlara duyurulur:)

Doğru bir çözümmü bilemem ama ben genelde indirdiğim bütün uygulamalın önbelleğini temizlerim. Belli bir süre sonra instagram, facebook gibi uygulamaların önbelleği çok yer kaplıyor.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

227 Görüntülenme3 Takipçi2 Yanıt