Bilmek istediğin her şeye ulaş

Samsung Galaxy Note II'nin özellikleri nelerdir?

Galaxy Note’un boyutlarıyla aynı olan Note II’de ince gövde kullanımı, 5.5 inç büyüklüğündeki geniş ekran alanı ile daha rahat bir kullanım yakalarken, tablet ve telefon arasındaki boyu kullanıcılarına hareket özgürlüğü sunuyor.

Spen kalem ve S Note uygulaması sayesinde Note II'yi daha kolay kullanılabilecek.Dört çekirdekli 1.6 GHZ hızında işlemci 2 GB Ram bellek ile çalışan Note II'nin neredeyse bilgisayar özelliklerine sahip olduğunu da unutmamak lazımdır.

  • Paylaş

bence en başarılı özelliği çoklu ekran uygulaması. aynı anda hem youtubedan video izleyip hemde mesajlaşabilyorsunuz :)

  • Paylaş

Galaxy Note 2, özellikle büyük ekranlı ve iyi dokunmatik mekanizmaya sahip telefonlardan hoşlananlar için an itibarıyla en iyi tercih konumunda. Hatta onun için sadece telefon değil, bir tablet yakıştırmasını bile yapabiliriz. Bu cüreti, özel kaleminden ve 5.5 inç değerindeki Super Amoled ekranından alıyoruz. Birçok güzel özellik, taşınabilir dev bir ekranın altında, parmaklarımızın ucuna sunulmuş. Galaxy Note 2, 183 gram ağırlığında, sade, ama estetik bir tasarıma sahip. Cihazın ön alt kısmında home tuşu, üst kısımda hoparlör, kamera ve gelen bildirim mesajlarına-şarj durumuna göre değişik renklerde uyarı gönderen led sinyal yer alıyor. Sol yan tarafta ses düzeyini değiştiren tuşlar, sağ kısımda da açıp-kapama ve uykuya alma tuşu yer alıyor. Alt kısımda şarj girişi, kalem, arka üst kısımda da kamerası ve yanında flaşı yer alıyor. Arka alt kısımda sesi dışarıya veren diğer hoparlörü görüyoruz. Kapağı açıp, içeri baktığımızda ise, Micro Sim ve 64GB'a kadar bellek artışı sağlayan MicroSD girişleriyle karşılaşıyoruz. Android 4.1.1 işletim sistemiyle gelen Galaxy Note 2, Samsung'un TouchWiz "Nature UX" arayüzünü kullanıyor. Galaxy Note 2, 4 çekirdekli 1.6 GHz Cortex-A9 işlemci ve 2GB RAM'den güç alıyor. Bu ikili, cihazda yapmak istediğiniz en ekstrem işlemlere kadar performanslı bir yapı sunuyor. Özellikle, birden fazla açılabilir Pop-Up menüler çalışırken fark edebiliyorsunuz ne kadar güçlü olduğunu. Ekranın alt kısmında video açıkken, üst kısımda Internet'te gezebiliyorsunuz. Bu iki farklı işlemi aynı anda yapan ve görüntüleyen Galaxy Note 2, herhangi bir yavaşlama yaşamıyor.

  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

694 Görüntülenme6 Takipçi3 Yanıt