Bilmek istediğin her şeye ulaş

Samsung Galaxy S2 nasıl bir telefondur? Kötü yanları var mıdır?

Türkiyede satışa çıktığı ilk gün SII almış ve Temmuz 2012'ye kadar kadar sürekli kullanmış, düzenli resmi güncellemelerini yapmış ve root'lamamış biri olarak (son altı ay içerisinde gelmiş bir güncelleme ile bunların hepsi düzelmiş de olabilir ama pek olası değil) en kötü yanlarını şöyle sıralayabilirim:
  • Düşük pil performansı (iPhone 4s'e göre): Sürekli olarak WiFi ve Bluetooth kapalı olarak tutmama rağmen, ekran parlaklığını en düşükte tutmama rağmen uygulamaların (browser dahil) pil harcama kapasitesi çok yüksek. Yanımda sürekli şarj aletiyle gezmek zorunda hissediyordum.
  • Düşük stabilite: Özellikle son aylarda (2012 yaz) sürekli kilitlenmeler ve kendini kapanmalar yaşadım. Bu bazen bir uygulamayı kullanırken (İBB trafik gibi basit uygulamalarda bile) bazen hiçbir aktif uygulama çalışmazken yaşanıyordu. Bunun en kötü yanı da sabahları telefon alarmı ile uyanan biri olarak gece telefonun kilitlenip/kapanıp sabah alarmın çalışmamasıydı.
  • Geç güncelleme: Samsung, Android işletim sistemlerine ilişkin güncellemelerini SII için Türkiyede çok geç kullanıma sunuyordu. Bütün dünya kullanmaya başladıktan sonra beklemek sinir bozucu oluyordu.
  • Paylaş

Merhaba, Samsung Galaxy S2 güzel bir telefondur. Bildiğim kadarıyla ICS kullanmakta şuan JB'de test yazılımı olarak sunuldu.

  1. Ekran pixelleri güçlü, ekranı Super Amoled.
  2. 8 MP arka kamera ve 2 MP ön kamera, HD çekim de yapabiliyorsun.
  3. İşlemcisi 1GHZ ve RAM de 1GB gayet güzel size oyunlarınızda yardımcı olur, sıkıntı çekmeden oynayabilirsiniz.

Düşünürseniz bence güzel bir telefon alın ancak 2012 model telefon almaya özen gösterin derim ve Samsung alacaksanız 800 - 900 TL arası aşağı telefon almayın. Çünkü Samsung bu fiyattan aşağı telefonlara yazılım konusunda sahip çıkmıyor. 2012 model dememin sebebi yazılım bakımından sürekli güncel kalmak istiyorsanız yeni model alın ki telefonunuz ilerisi için daha güncel kalsın.

İyi günler.

  • Paylaş

En kötü yanı; herkeste var. Bıktırır.

  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1207 Görüntülenme6 Takipçi3 Yanıt