Bilmek istediğin her şeye ulaş

Samsung Galaxy S4 mü yoksa Note 3 + Gear almak mı daha avantajlıdır?

Arkadaşlar ben bu aralar kendime telefon alacağım bu ikisi arasında kararsız kaldım. Sizce hangisi ve neden?Düzenle
Sizin için iki telefonu birbiriyle kıyasladım. Kıyaslama sonucunu ayrıntılı olarak inceleyebilirsiniz. kiyas.la/tr/cep-telefonu/karsilastir/Samsung-I9500-Galaxy-S4-vs-Samsung-Galaxy-Note-3-N9005 Kıyaslamada gear'ın özellikleri yok.

Benim fikrim; eğer note 3 ü Gear ile birlikte satın alacaksanız, kesinlikle Note 3 derim.
  • Paylaş
Benim tavsiyem Not 3 olur ama biraz kaba bir görüntüsü var kullanırken zorluk çekebilirsin, S4 biraz daha kibar, özellik olarak değerlendireceksen Not 3'ü tavsiye ederim.
  • Paylaş
4

Tuğba *han, Ben de çok kararsızım ; S4 ,Note 3 ya da iphone 5s .... Not 3 ü beğeniyorum ama fazla büyük sanki :(

İlginc Adam, Aslında ilk önce kullanış amacına bakmak daha doğru olur, eğer istediğin özellikler bu bahsedilen 3 telefon için ortak ise sonra kibarlığına bakmak akıllıca olur.

Cihazları kısaca özetleyelim;

Iphone 5S:
Yükseklik: 123,8 mm (4.87 inç)
Genişlik: 58,6 mm (2.31 inç)
Derinlik: 7,6 mm (0.30 inç)
Ağırlık: 112 gram (3.95 ons)

Farklı özelliği olarak:
Parmak izi okuyucunun olması (internette bu parmak izi okuyucunun hacklendiğini gösterir videolar bulabilirsiniz)

Ama şunu belirtmeden geçemeyeceğim, hızından zerre kadar taviz vermeyen bir cihaz, üstelik çok kibar.

*** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** ***

S4:
Boyut (YxGxD) : 136,6 x 69,8 x 7,9mm

Farklı özelliği olarak:
Çift kamerası ile aynı anda çekim ve dokunmadan el sensörü sayesinde kontrol. (titiz insanlar için iyi bir özellik bence)

*** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** ***

Note 3:
Boyutlar: 151,2 x 79,2 x 8,3mm, 168g

Farklı özelliği olarak:
5.7" geniş ekran ve adı üstünde aynı zamanda NOTE (hem tablet hem telefon), tasarım ve iş sektöründekiler için gayet şık bir cihaz. Benim favorim kısaca, gear' kol saati ise piyasaya yeni çıkardığı ürün, Note 3 ile senkrasyonlu çalışıyor ve sportif bir görüntüye sahip. (bayanların kullanmakta zorlanacağı bir cihaz desem yalan olmaz, çok büyük)

*** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** ***

İşin özeti aslında bu cihazların hepsinin (+) ve (-) özellikleri mevcut, Iphone hızlı cihaz ama Samsung teknolojisini biraz geriden takip ediyor. Yenilik olarak ama ilklere Iphone imza atıyor, Samsung geliştiriyor. Neyse ben zaten bu iki markayıda seviyorum. Ben alacağım cihazı ihtiyaçlarıma göre tercih etmeyi severim, tasarım benim için önemli ama kabalığı ve büyük olması beni rahatsız etmez :) sadece çevremdekilerin bakış açısı rahatsız eder. Onuda umarsamadığım için "sorun yok" :D

Şuan Note 2 kullanıyorum ve cihazımdan gayet memnunum. Note 3 görünce değiştirmeyi bile düşündüm ama şunuda iyi biliyorum ki: ben Note 3 alınca Note 4 yolda olacak ona canım sıkılacak :)) bu yüzden telefonum ömrünü tamamlayana kadar kullanmaya karar verdim.

Tercih sizin, hangisini teknik ve tasarım açısından beğeniyorsanız onu alın.

Zynp Zynp, İOS işlemciye sahip iphone kesinlikle önerilerim arasında değil.
S4 biraz sıkıntılı bir tasarım olduğunu kullananlardan duyduyorum.
Note 2 yada Note 3 yada S3 düşünmeni öneririm.

İlginc Adam, S3 alana kadar Note serisini almalı bence, işlemci farkı gayet yüksek.

Bu kadar hızla değişen ürünler karşısında nihai tüketicinin bu kadar çok paralar harcamasına sıcak bakmıyorum. Genel düşüncemdir. Bu tip ürünleri sadece teknoloji marketlerinde inceleyerek merakımı gideriyorum. İhityaçlarınızı iyi analiz etmelisiniz belki de sizin Gear bir saate ihtiyacınız hiç yok. İhtiyacınız olmayan bir şeyi satın almanın hiç bir avantajı da olmaz.
  • Paylaş
Note 3 çok büyük, S4 al bence
  • Paylaş
Çağımızda cep telefonlarının artık en az iki yıl kullanımı düşünülmelidir. Hem fiyat hem de performans açısından birer bilgisayara yakınlar. Bilgisayarlar bize çalışma imkanı sunarken cep telefonları sunmuyorlar. Kısaca akıllı bir telefonun bize ekonomik getirisi İnternet'e giren ilk modellerden bu yana değişmedi. Hatta bir nesil öncesi son modellerden bu yana desek yeridir.
Son akılsız telefonum bir Sony Erricsson W810 idi, hem İnternete giriyor, hem maillere bakılabiliyor hem de banka işlemleri gerçekleştirilebiliyordu onunla. 2MP fotoğraf makinesi de tüm hatıra fotoğraflarına yetiyordu. (Bu özelliklerin tümünü kullanıyordum.) Walkman özelliği de aynı bugünkü kalitede müzik dinleme imkanı sunuyordu.
Günümüz akıllı telefonları da bana aynı bunları sunuyor, bunun üstüne biraz daha fazla oyun performansları var. Tabii bu arada tabletler, mini tabletler vb. Çıktı ve telefon bilgisayar arası modeller de oluşmuş oldu. Yine de on parmak yazabileceğiniz klavyesi olmayan bir alet son nesil akılsız telefonların üstüne size sadece oyun performansı sunacaktır, ekonomik bir artı getirmeyeceklerdir.
Yani artık soru şu; ne oyunlar oynayacağım? Oyunu büyük ekranda mı oynamayı seviyorum yoksa telefonum cebime mi sığsın? Her gün şarj etmek zorunda olduğum aletin bataryasının bitme tehlikesine rağmen oyun oynayacak mıyım, ne kadar oynayacağım?
Bu konunun çok eleştirilmesini de anlamadığımı ekleyeyim. İnsanlar kendilerine pahalı bir oyuncak almak istiyorlar. Tabii ki eğer cep için yazılım geliştirmiyorsanız sadece keyif için sarf edilmiş para bu. Buna da herkesin hakkı var. Doğrusu ben de teknolojik oyuncak severim...

Şimdi baktım da benim tercihim, daha fazla RAM, daha hızlı işlemci, özellikle de daha büyük ekran nedeniyle Note 3 olurdu. İkisi de pantolon cebine sığmaz nasıl olsa, aradaki 1, 5cm fark çok da bir şey değiştirmeyecektir. +Gear da cabası... Zaten o 1, 5cm fazlalık da sürekli açık olacak Bluetooth'un batarya harcamasını karşılayacaktır.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1997 Görüntülenme9 Takipçi5 Yanıt