Bilmek istediğin her şeye ulaş

Sanal makineye bağlı flash diske erişimi nasıl sağlarım?

VMware kullanıyorum ve Ubuntu 14.04 kurdum. Ancak klavye takıyorum çalışıyor, mouse takıyorum çalışıyor fakat flash disk taktığımda windows tarafında gözüküyor sanal makinam görmüyor. Nasıl düzeltebilirim. ?Düzenle
VMWare Player kullanıyorsanız Player menüsünden Removable Devices'ı seçin. USB cihazın adını işaretlerseniz cihaz gerçek bilgisayardan düşer sanal makinede aktive olur; bir kez daha basarak gerçek bilgisayara alabilirsiniz. Workstation'da farklı bir yerde ama VMWare menüsünde Removable Device'ı arayın.
  • Paylaş
1

Osman Tüysüz, Dediğinizi denedim ancak. Usb'yi bağladım windows tarafında görülüyor, erişim var ancak sanal makinada hala gözükmüyor.

Resme bakabilirsiniz.

i.hizliresim.com/4rvdva.jpg

Osman bey, USB takıldığı zaman sağ üst köşede pasif olarak (saydam renklerde) bir USB simgesi çıkar üzerine gelin şu an hatırlayamadım ama sağ tıklama olması lazım menü açılacak ve "Disconnect from host" menüsüne tıklayın eğer kurulumda bir sıkıntı yoksa USB sanal makinede devreye girecektir.
  • Paylaş
3

Osman Tüysüz, İlginiz için teşekkür ederin ancak söylediğiniz kısımda hala usb aygıtım gözükmüyor.

i.hizliresim.com/pyp2ea.jpg

Ayrıca bir keresinde görmüştü sanal makina içinden dosyalarımı alabilmiştim. Ancak şu an görmüyor.

Özgür Öztürk, Osman bey, hayır benim kastettiğim alan "SAĞ ÜST" kısım "sol alt değil". Ayrıca Linux içinde değil VmWare arabiriminde. O sağ üst alanda Ağ, Dvd Sürücü, USB sürücülerin durumunu gösteren bir bölüm var. Sizin sorun yaşadığınız USB sürücüsü orada pasif (saydam) simge ile gösteriliyordur büyük bir ihtimalle orada sağ tıklayıp "Connect from host" 'a tıklayın. Ben sorunun bu olduğunu düşünüyorum hala...

Osman Tüysüz, Güncelleme geldi. Güncelleme ile birlikte sorun çözüldü artık görüyor. İlginiz için teşekkür ederim :)

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

361 Görüntülenme3 Takipçi2 Yanıt