Bilmek istediğin her şeye ulaş

Sanal POS Başvuru şartları neledir? Hangi evraklar gereklidir? Bankaların başvuru değerlendirme sürecindeki kriterleri nelerdir?

En iyi yöntem sanal pos almak istediğiniz banka ile görüşerek şartlarını kendilerinden öğrenmenizdir. Bankanın politikasına ve firmanızın kredibilitesine göre istenen belgeler, komisyonlar ve işlemlerin bitme hızı değişebilmektedir. Ayrıca hangi tip SSL istiyorlar, 3D secure isteniyor mu? Web sitenizin hangi aşamada ve sürede hazır olmasını istiyorlar,vb. gibi bir çok şartları olabilmekte ve buna göre üye iş yeri ve e-ticaret sözleşmeleri imzalanmaktadır.
  • Paylaş
Bankalardan sanal pos almak daha önce tecrübesi olmayanlar için gerçekten sancılı bir süreç, her bankanın kendine göre kriterleri bulunuyor, çok farklı şeyler isteyebiliyorlar. Açıkçası, inceleme sürecinde çoğu zaman da biraz keyfi davranıyorlar. Elbette SSL sertifikası, altyapı vb. çok önemli olan kriterlere uymanız gerekiyor. Bunların yanı sıra bazı bankalar aşağıdaki kriterlere de çok önem veriyor:

  • Sitenizin güven veren bir görünüme sahip olması
  • Banka hesap bilgilerinizin ve iletişim bilgilerinizin açık bir şekilde yazıyor olması
  • Mesafeli satış sözleşmesinin, iade ve garanti şartlarının, ödeme ve teslimat bilgilerinin açık bir şekilde yazıyor olması...


Sanal pos almak isteyenlere tavsiyem, öncelikle hatırı sayılır bir bankadan (Tavsiyem Akbank ya da Yapı Kredi) sanal pos almalarıdır. Bir bankanın tüm nazına, isteklerine katlanın ve sanal posunuzu alın. Daha sonra başka bankalara başvuru yaptığınızda, önceden pos aldığınız bankayı belirtirseniz, inceleme süreciniz çok daha kısa sürüyor. Tarafımca denenmiş ve onaylanmış bir yöntemdir.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

907 Görüntülenme4 Takipçi2 Yanıt

Konu Başlıkları