Bilmek istediğin her şeye ulaş

Sanatları 'zanaat'a çevirerek seri üretim yapana 'kapitalist' denir!

Öyle olmasaydı bir tasarımcının yaptığı ayakkabıya en az 1000TL vermek zorunda kalırdın. Ki o kadar paranın olmaması ihtimalinin yanında stoklarında olmadığından ayakkabıyı da her zaman bulamazdın.
  • Paylaş
6

Cem Deyupoğulları, Elbette bir bir bulgudan bir çok kişi yararlanmalı. Fakat pazarlama derslerini incelerseniz, en önemli öğretim ' ihtiyacı olmayan birine bir ürünü nasıl satarsınız?' eğitimidir. Dolayısıyla maalesef durum amacından saparak, gereksiz alışverişler yaptırılmaktadır. Bir başka sorumda, bu konuya uygun bir konu belirlemiştim;o soruya tekrar bakmanızı rica ediyorum. ( Soru: kazancınızın yüzde kaçını gereksiz yere harcıyorsunuz?)

Sevgiseli, Sen bu soruda ondan bahsetmiyorsun ama!

Cem Deyupoğulları, Kesinlikle bundan bahsediyorum .ihtiyaç olan kadar üretmek ile sadece ve sadece ürün sattırıp dengeyi bozan sisteme konuşuyorum. 'Para kazanmak uğruna yapılan herşey mübahtır. ' cümlesini biran olsun aklından çıkarmayanlara konuşuyorum. İnsanlığı, manevi değerleri hiçe sayan gözünü menfaatlerçiliğe bürümüşlere konuşuyorum.. 'Değer' kavramını sadece ' Çok satın almakla' bağdaştıran zihniyetsizlere konuşuyorum...

Sevgiseli, Sen ne kadar karşı olsan da her gün aynı elbiseyi giyen bir bayan görsen sen sıkılırsın.

Cem Deyupoğulları, İnsanların aynı elbiseyi giymesini ben de istemem. Fakat elbise almak ya da birşeyler 'almak' ; hayattan her kaçışın sebebi olmamalı..

Sevgiseli, Neden herkes için kaçış sebebi olsun ki?

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

265 Görüntülenme3 Takipçi1 Yanıt