Bilmek istediğin her şeye ulaş

Satanizm hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir özentiden ibaret olduğunu düşünüyorum. Çocuklara dini ve ahlaki eğitimin ailede yada okulda yeterince verilmediği kanaatindeyim.
 • Paylaş
2

Burak Işık, böyle bir saçmalığa inanılıp inanılmaması için dini , ahlaki veya okul eğitiminin verilmemesi hiç önemli değil

Damla, Dini ve ahlaki eğitim sizin için nedir, açıklarsanız hoş olabilir. Dini eğitimden kastınız "eğer kişi semavi dinlere inanmıyorsa o kişi dini eğitimini tamamlayamamış" ise bakış açınızın sınırlı oluşundan kaynaklanıyor diyebiliriz o halde.

saçmalık
 • Paylaş
Satanizm de bir din olduğundan kelli tüm dinlere yönelik dediğim cümleyi onun içinde tekrar etmek isterim kimseye karışmadan kimsenin özgürlüklerini kısıtlamadan ve kimseye zarar vermeden bırakın insanlar istediğine tapsın, istediğini umursamasın, istediğini mantığa oturtup onu yaşasın ama gelip de vay ben şuyum asarım keserim derse ( ki sadece satanistler için demiyorum bir haçlı seferi, bir cihad vs boncuklar var) orada kardeşim git kendi evine kimseye elleşme alarım paçanı aşağıya derim ama onun dışında aman benim en sevdiğim boynuzlu kırmızı bir yaratık ne güzel derse ben de ona ne güzel derim. Din düşüncede olmalı fizikte değil .
 • Paylaş
2

Ahmet Torun, Satanizm böyle değil ama. Satanizm'İn ana felsefesi şudur: kişi istediğini yapar, yapmalıdır. Fakat bu düzeni de ayakta tutmak için bir iki kuralı vardır. Mesela; karşı taraftan işaret almadığın sürece cinsel davranışlarda bulunma.

Deniz Uluçay, Satanizm hakkında ne bildiğim değil de düşündüğümü yazdım o ayrı ama satanizm in din olduğunu kabul edersek ki ben ediyorum insanlar güzel güzel araştırıp okusunlar sonra da yukarıdaki cümle kadar yoruma açık haldaki kurallarının kitaplarda yorumlandığını bilsinler mümkünse onları da okusunlar ki karşı çıkmadan ya da katılmadan önce bilgi sahibi olsunlar diye genel düşüncemi ilettim ha kaldı ki bence bu kadar basite indirgeyerak yazmayın ki çok insanımız bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olamaya bayılır dedikleriniz de ama ben öyle dememiştim durumuna sokar sizi yoksa tabi ki bu da bir kuralıdır o dinin.

bknz : tr.wikipedia.org/wiki/anton_szandor_lave...şeytan klisesini kuran adam . aslında ilkelerine bakıldığında çokta saçma gözükmeyen felsefe kitabı gibi bişey . ama güçlüyü acayip kolluyorlar güçsüze saygısızlar.
 • Paylaş
2

Ahmet Torun, Satanizm egoistliktir. Satanizm'in tanrısı insanın kendisidir. Bunun neresi mantıklı?

Damla, Satanizm egoistlik değildir. Anton LaVey tarafından ortaya atılan Ateistik Satanizm fikri hakkında bunu diyebilirsiniz fakat zaten bu Anton LaVey'in uydurmasıdır. Belli ki Teistik Satanizm hakkında en ufak fikriniz yok.

Üniversite zamanlarımdan hatırladığım kadarıyla sizin bahsettiğiniz burada Anton Szandor LaVey'in kilisesine mensup inananlar değil, zira LaVey insan haricindeki canlılara ve insanlar içinde de çocuk yaşta olanlara zarar verilmesini kat-i suretle yasaklamıştır. İncil'in kaderinde olduğu gibi satanist inanışlar da birden fazladır ama bunların belkide sadece bir tanesi din olarak sınıflandırılabilirken diğerleri sadece inanış olarak kalırlar. LaVey'in inanışı da şeytana tapınmak değildir, insanın içindeki şeytanı farketmesi ve onu kontrol etmeyi öğrenmesidir.
 • Paylaş
1

Yiğit Erdoğan, Yada tam tersine içindeki şeytanı farketmesi ve onu kontrol edememesidir :)

Şeytani incildede belirtildiği gibi:
 1. Satanizme göre insan kendini sakınmamalı istediğini yapmalıdır.
 2. Satanizm ruhsal umutlar yerine var oluşu savunur.
 3. Satanizm nankör insanlar için vakit harcamaktansa hak edenlere incelik göstermeyi emreder.
 4. Satanizm kendilerine vuranlara diğer yanaklarını uzatmaktansa intikam almayı emreder.
 5. Satanizm vampir olmak için vakit harcamaktansa daha gerçekçi sorumluluklarını yerine getirmek gerektiğini savunur.
 6. Satanizm tüm dinlerde günah diye dayatılan şeylerin duygusal ve zekasal zevkten ibaret olduğunu savunur.
 7. Şeytan kilisenin en sadık dostudur.
 8. Satanizme göre insanlar hayvanlardan bazen iyi ama çoğunlukla kötülük yapan canlılardır.
 9. Satanizm'e göre insan kendini kandırmamalı aklıyla olduğu gibi gözükmelidir.
 • Paylaş
Yani saçmalığın daniskası :D
 • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

619 Görüntülenme8 Takipçi7 Yanıt

Konu Başlıkları