Bilmek istediğin her şeye ulaş

Satış yaparken pazarlamada ikna yöntemleri nelerdir?

Olumlu olmak çok önemli. Başarılı satış elemanları, olumlu kişilerdir. Her şeye olumlu bakarlar ve bu coşku, bulaşıcıdır. Yapılan iş hakkında heyecan duymak, ikna gücünü arttırır. Çünkü bu heyecan diğer insanlara da yansır.

Adaya karar verilmeli. Profesyonel satış elemanları, uzun vadede kârlılık sağlayabilecek müşteri adayları bulurlar. İkna gücü yüksek bir kişi, yeniden kârlı satış yapma potansiyeli sunan kişiye yoğunlaştırır.

İkna gücü yüksek kişi, sahne sanatçısı gibidir. Sunumlarını yaparken oyuncudurlar. Güçlü bir sunum yapmazsanız, müşteri adayınızı satın almaya ikna edemezsiniz. 

Bunların yanında, müşteri adayına odaklanımak ve her birinin yaşamdaki motivasyon kaynağını araştırmak da önemli. Söz konusu motivasyon kaynağı bir kez bulunduğunda, bu doğrultuda hareket edilir.

Satışta en güçlü sözcük “siz”dir. Müşteri merkezli olmak çok önemli. Sunumun her bölümünü, müşteri adayının kişisel ihtiyaç ve isteklerini karşılayacak biçimde olmalı. Öne sürülen her iddia kanırlanmalı, bu iddialar somut veriler, test sonuçları ve performans kayıtları ile desteklemeli. Kanıtlama yoluyla ikna etmenin en güzel yollarından biri, ürün ya da hizmetlerinizden memnun olan kişilerin kanıt niteliğindeki sözlerini kullanmaktır. 
  • Paylaş
Ürün ve ikamelerini iyi bilmeli, satacağınız kişinin üründen beklentilerini hızlı bir şekilde anlamalı , net açık ve kendinizden emin hareket etmelisiniz.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1967 Görüntülenme12 Takipçi2 Yanıt