Bilmek istediğin her şeye ulaş

Sayın arkadaşlar, linkteki yorumlarda okuyabileceğiniz gibi bu kullanıcıya göre genelimizin ideolojisi "meydanı boş buldum ideolojisiymiş". "Bugün seçim olsa kime oy verirdiniz?" sorusuna aynı yanıtları verirmişiz. Bu ideoloji konusunda bilgisi olan var mı?

Bu ideoloji hakkında bir fikrim yok, ama bu yazıda da bir tespit yapmış kullanıcı, belkide dışardan bakınca inploidin etkin yazarları hep aynı kafada insanlar gibi gözüküyor, yazının haklı tarafları var ama tespitin finali ciddi hatalı aynı ideolojide olmasakta ortak akıl gereği aynı noktada buluşmuş olabiliriz hepsi bu bence, tüm internet anketlerinde sonuçlar CHP, sonra MHP sonra AKP verir bunun sebebi çok açık ideoloji uyumu değil AKP tayfasının bu işe uzak kalmasıdır. Çok iyi biliyoruzki paralı tagler ile twitterda TT çalışması yapan bir AKP kitlesi var piyasada ama gerek CHP taraftarları gerekse MHP taraftarları buna hiç bulaşmaz açar tagı TT olursa olur. Olmazsa gönüllü TT çalışması yapılır olur biter AKP taraftarları gibi TT için partiden para filanda alınmaz . Tüm konu bu internete hakim insanların %70 iyi zaten AKP seçmeni değil. Sonuç olarak bu inploide has ideolojik bir duruş yada durum değil . Ülke gerçeği bu.

Ama şu bir gerçek kendi adıma kafama uygun kişilerin çok olduğu en kaliteli ortam inploid bu eleştirilebilirmi, evet eleştirilir bu sebeple linkteki yazıya da yazının özüne karşı olduğum halde like verdim. İfade özgürlüğü : -) : -)
  • Paylaş
3

Balık, teşekkürler, yanlız dikkat edilmeyen nokta şuki ben orada hiçbir partinin ağırlığından bahsetmedim. sadece seçim anketlerinden örnek verdim. bu örneği vermesem dünya kupasından örnekte verebilirdim. millete siyasetle ilgili örnek de verilmezmiş bunu gördüm.

Hakan, Evet verilen örnek seçim olunca bu sonucun çıkması normal, dünya kupası olsaydı konu ideoloji değil ttaraftarlık olacaktı. İdeoloji, taraftarlığın ötesinde bir kültür gerektirdiği için örneğin geldiği sonuçun bu olmasıda doğal. Örnek bile vermiş olsanız sonuçta ortaya bir siyasi bir gönderme çıkıyor yazınızın bütünlüğüne bakınca. Tespitte bu yönde zaten.

Balık, valla öyle bişey var herhalde baksana verdiğim cevap hakkında meclise soru önergesi bile vermiş

Bazıları vardır ki çeteleşmeden-gruplaşmadan kendilerini zayıf-pasif hissederler.
Ben linkte ki bu eleştiriyi yaptığım yorumun dışında pek dikkate almıyorum.
Çünkü kişinin bulunduğu bu özgür platformu diğer forum ortamlarıyla karıştırdığını düşünüyorum. Ayrıca profiline olan ziyaretimde takip ettiği kişiler (0), sorduğu sorular, yanıtlar ve takibinde ki konuları ve beğenilerini incelediğimde oldukça ilgili biri olduğunu ve heyecanına yenilerek böyle bir gaf yapmış olabileceğini düşünüyorum.
Yeni olduğu Inploid'de zaman geçirdikçe bence geçer.
  • Paylaş
2

Balık, görüyorumki buradaki diyalog içerisinde cevap yazanlar ve cevapları beğenenler aynı insanlar. bahsettiğim tespiti doğruladınız işte.
yani yeterince geniş bir kitleye sahip değil burası öyle olsaydı hep aynı kişilerle karşılaşmayacaktım belki de. bence zamanla geçecek durum bu olsa daha doğru olurdu.

Ayhan Şimşek, Samimiyetle yazıyorum ki @balik1 fazla duygusal davranıyorsun. Yazını ilk beğenen kişi benim. Ve alt yorumunu da yapan ilk kişi yine benim. Fakat dikkat edersen eleştirim içerisinde bir germe yok, aksine açıklık ve pozitif yaklaşımlar var.
Ve ben bu konu başlığı açılmadan önce yani ideoloji tartışmanızın altında ki yorumlarınızı okuduğum anda profilini inceleyerek anlamaya çalıştım bakış açını ve bunu da burada ki yazımda net bir şekilde belirttiğim halde beni bu şekilde eleştirmen son derece yersiz.
Sanırım bu diyalogları uzattıkça anlaşmak zor olacak aynı yarayı kaşıdıkça kanatmak gibi.
Bence zamana bırakalım ve birbirimizi daha iyi gözlemleyip, tanıyalım derim..

Meydanı boş göremeyen insanlar var. Ne de olsa toplumca boş meydanların aslında birilerine ait olduğu bilinci aşılanmakta. Sokakların, yaşadığımız yerlerin hepimize ait olduğu bilinci yok edilmekte olduğundan, böyle bir platformda yapılan konuşmalı da bu şekilde nitelendirmeyi kınayamıyorum. Bulup bunamak gibi geliyor bana. Rahatsız olan varsa düşüncelerin, bilgilerin özgür ve özgün bir şekilde paylaşılmasından; kanımca burada durmasının pek bir anlamı olmadığı kanaatindeyim. Ancak o da kişinin özgür iradesi olduğundan, sadece fikrimi paylaşabilirim. Saygılar... .
  • Paylaş
"aynı yanıtları verirsiniz" demedim "sonucu bilemem" dedim sen niye böyle yanlış anlatıyorsun?
ideoloji neyse sonuçta odur demek istedim , kaç defa tekrarlatıyorsun bana

neyse ben daha bişey demiyorum.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

246 Görüntülenme5 Takipçi4 Yanıt

Eş Anlamlı Soru Ekle

  • Meydanı boş buldum ideolojisi nedir?

  • Bugün seçim olsa hepimiz aynı patiye mi oy veririz?

  • Seçim anketlerinde hangi patiye oy vereceğinizi beyan ediyorsunuz?