Bilmek istediğin her şeye ulaş

Sayın baylar, eşinizin ya da sevgilinizin mini etek giymesini nasıl karşılarsınız?

Benden yana sorun yok. Üniversitede sevgilim biraz dekolteli giymeyi severdi. Şekilsel hiçbir düşüncesine karşı çıkmamıştım.
  • Paylaş
İnsanlar artık ölümcül bakışlara sahip, o bakışlara maruz kalmak onunda hoşuna gitmeyecektir yanındaki kişininde.. Bir bayan olarak giydiğinizi varsayın @zencefil , eşiniz yanınızda iken onca bakışa maruz kalacaksınız ve eşinizin düştüğü durum ve vereceğim tepki ihtimallerini gözden geçirin.. Ben izin veririm ama bunları düşünebilecek biri ile beraber olabileceğimi düşünüyorum. İnsanlar çünkü hala çok sığ..
  • Paylaş
4

Zehra Yörük, ben zaten giymiyorum :)

Aykut Kardaş, Örnekleme yaptım.. :) Ayrıca siz böyle iken çok zarif ve etkileyicisiniz... Dikkatleri böyle iken de çekiyorsunuzdur.

Zehra Yörük, ay çok teşekkür ederim beni şımartıyorsunuz :)

Aykut Kardaş, Dürüst olduğum nadir günlerden biri.. :)

Ben bayan olarak popo bitimindeki etekleri kadına yakıştırmıyorum. Diz üstündeki etekler olabilir.
  • Paylaş
Bu mini etek giyen hanımların eşleri nerede :)))
  • Paylaş
Ben en arzu edilen kadının benimki olmasından her zaman gurur duydum ve duyacağım.
  • Paylaş
16

Aykut Kardaş, Ama öyle bir şansınız yok, o kadın şuan benimle. :)

Şaman, Tabii ki sizin gibi düzgün bir insanla düzgün bir kadının beraber olacağını tahmin edebiliyorum. :)

Aykut Kardaş, Daha kızışmacı bir yanıt bekliyordum, :) sanırım inanç problemi olmayan insanların anlaşmazlığa uğraması çok güç.

Şaman, Yandaş bulmuşum bir de kızayım mı? :o

Şaman, @Model_1561 ne yazacağımı bilemiyorum yazıp yazıp sildim, ne yazsam ağır gelecekti. Emin ol neye ve kime yazık olduğunun çok farkındayım...

Zehra Yörük, herkesin inancı kendine kırıcı olmaya gerek yok

Şaman, Di mi @zencefil, biz ona bulaştık mı? :)

Zehra Yörük, bende ona dedim zaten size deyil

Şaman, Tamamen farkındaydım desem :D

Zehra Yörük, çok zekisin :) her ne kadar inancını benimsemesemde saygısızlıkdan hoşlanmam

Şaman, Eyvah, iltifat vardı. Teşekkür ederim. Keşke herkes senin kadar mütevazi ve saygılı olsa.

Zehra Yörük, teşekkürler :)

Şaman, Rica ederim ama bu iltifat değildi.

Zehra Yörük, Olsun takdir edilmekde güzel :))

Kadınlar eşya, obje ya da mal olarak ilgi görmeyi ve bundan menfaat sağlamayı tercih ettikleri sürece ikinci sınıf insan olarak kalmaya devam edeceklerdir. Eteği kısa giymek ve bu suretle bacaklarını göstererek ilgi çekmek...Eteği biraz daha kısa giyerek oturduğunda bi yerleri görünecek umuduyla iyice ilgi çekmek, ve ee ne var bunda demek..Şöyle toparlıyayım, siz 16 yaşındaki kızınıza mini etek giydirin, 45-50 yaşındaki erkekler bi taraflarını karıştırarak gözlerini diksinler ve siz rahatsız olmayın. Ölçü ve yaygın kabul önemli.Yok illa giyeceğim diyene yapacak bir şey yok, sergileyin sermayeyi..
  • Paylaş
Tek kendi kadinına baskasının gözü degmemesi için
  • Paylaş
3

Zehra Yörük, yani izin vermem mi diyorsun?

Said Eser, tabi vermemek lazım benim düsüncem

Giyeceksen benim için yanlız dışarı da olmaz
  • Paylaş
Ne gerek var 
  • Paylaş
Mini etek giyen biri ile arkadaşlık yapmam. Kendini aşağılayan ve ete indirgeyen bir kadınla niye arkadaşlık yapyım ki? Kadınlık onurunu iki paralık etmiştir. Ben kadınların toplumun onuru olduğuna inanıyorum. Kendini cinsel objeye çeviren bir kadın kadınlığı aşağılamış demektir. Annem'e hürmeten o kadınla arkadaş olmam.
  • Paylaş
4

Zehra Yörük, bu biraz ağır kaçtı ya kişi çevresine göre şekillenir bence bu kadar önyargılı yaklaşma

Said Kotan, Öyleyse yavaş düşünelim. Neden mini etek?

Zehra Yörük, dedimya çevresi öyledir ben terziyim liseli kızlar etekleri kısa istiyor anneler karşı çıkıyor kızların cevabı herkes böyle giyiniyor bana rahibemi desinler uzun etek giydiğinde kendisini dışlanmış hissediyor o yaştaki bi çocuğa bunu açıklamak çok zor

Said Kotan, Rahibe cevabı önemliydi... Demek ki teşhir etmek arzusunu tetikleyen bir toplum var. O fert o toplumdan bağımsız değildir. Onu böyle düşünmeye sevk eden üst zihin (yani toplum) o bireyden bağımsız değildir. Sosyolojinin temel kuralı Toplumlar bireylerden oluşurlar. Eğer biri mini etek giyinmek istiyorsa bunun için bahane bulur. Mini etek bir teşhir unsurudur. Kadın bacaklarının üstüne gönderme yapar. Erkeğin gözlerinin daha fazlasını istemesi için onu tahrik eder. Bu hastalıklı bir yaklaşımdır. çevre ile izah edilemez. Daha çok erkek bana baksın gözleri ile beni soysun benimle ilgili türlü hayaller kursun düşüncesinden başka bir düşünce yoktur altında.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1978 Görüntülenme11 Takipçi10 Yanıt

Konu Başlıkları