Bilmek istediğin her şeye ulaş

Gereksiz can sıkıntısının sebebi nedir sizce?

Bir şey üretememek.
  • Paylaş
Can sıkıntılarımızın sebeplerini çoğu zaman bilmeyiz yani sebepsiz canımız sıkılıyormuş gibi gelir insana. Fakat durum tam olarak böyle değildir. Can sıkıntısını tetikleyen temelde bazı unsurlar olabilir. Biz bunun farkında olmadığımız için sebepsiz can sıkıntısı gibi gelebilir bize. Yada gereksiz.
Kaygılar, Farkında olmadığımız sebeplerden bir tanesi de halen çözüme kavuşmamış olaylar ya da durumlar, ihtiyaçlar, genetik etkenler, asosyal olmak... ve daha birçok nedeni olabilir.
  • Paylaş
Boş zamanının fazla olması
  • Paylaş
1

Gökhan Biçer, Burada "fazla" kelimesi anahtar kelime. Yoksa boş zamanın olması her zaman olumsuz algınacak bir şey değildir. Bir kişi, bir işi umduğundan erken bitirince de boş zamanı kalır.

Keşke islamın şartlarından biri de sıkılmak olsaydı.
Yemin ederim cennette yerimiz çoktan hazırdı :)
Birde sıkılmaktanda sıkılmak var bütün insanların ortak sorunu "sıkılmak" :(
  • Paylaş
Boşluk hissi.

doğduğumuzdan beri tüketiyoruz. Peki kaç kez ne ürettik? Özellikle bu çağda, 2000lerden sonra her şeyimiz ambalajlı ve hazır. Yemeklerimiz bile tek tıkla evimize gelecek şekilde. Ee ne üretiyoruz? Parasını verdiğim her şey benim malımdır algısına sahibiz. Benim olan her şeyi hür bir şekilde tüketiyoruz, tabi kendimizi de. Bir şey üretmeyip aksine tüketmenin getirdiği bi sıkıntı bu.

gün sonunda uyumadan önce "bugün şunu şunu yaptım, bunca yıldır hep aldığım dünyaya bir kez de bunu verdim" diyebilseydiniz\diyebilseydik gereksiz yere sıkılmazdık.
  • Paylaş
Can sıkıntısını bile kişi gereksiz görüyorsa gereksiz olduğu düşünülen tüm diğer şeyler can sıkıntısına neden olacaklardır.
  • Paylaş
Hiç bir iş yapmadan boş zamanın fazla olmasından.
  • Paylaş
Asosyal ve sosyopat kelimeleri açıklayabilir diye düşünüyorum. Sosyalleşemeyen yada sosyal olmaya çalışsa bile insanların içinde ne yapacağını bilmeyen bir insan, gereksiz yere can sıkıntısı yaratacak profesyonel bir bireydir. Nerede ne yapacağını bilmeyen bir insan kendi hayatında da ne yapacağını bilemez.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

551 Görüntülenme11 Takipçi8 Yanıt

Konu Başlıkları