Bilmek istediğin her şeye ulaş

Hafta sonu başka planlarım olduğu için seçimde oy kullanmayacağım. Kendimi suçlu hissetmem için bir sebep söyleyebilir misiniz?

Daha açık konuşmak gerekirse; seçim umurumda değil, neden olmalı ki?Düzenle
Umurunda olmalı. Oy kullanmalısın ki senin sayende ahlaksızlar yer değiştirsin, diğer ahlaksızlar gelsin. Ülkenin geleceğini oylar belirliyor sanki!!! Keşke sana bir neden söyleyebilsem. Keşke diyorum çünkü politikayla birşeylerin değişmediğini biliyorum. Senin toplumun dürüst, ahlaklı, çalışkan ama politikacıların tam tersi ahlaksız, soyguncu öyle mi? Peki demezler mi bu politikacılar nerede yetişti? Hangi ülkenin okullarında okudu? Hangi toplumsal değerlerle mayalandı? 62. Hükümet kurulmuş bu ülkede. Peki o faşist ceza yasası kaç kere değişti? Değiştirmezler çünkü istenen şey gelişmek değil oligarşik bir yaşamın tadını çıkarmak!!! O gitsin ben gelip yiyeyim.Osmanlı genekleri devam ediyor ki buda çok normal. Yaklaşık 7 asırlık bir kültürü 1 asırda değiştiremezsin. Daha uzun zaman gerekir. İlber Ortaylı'nın çok güzel bir lafı var. "İmparatorluklar geride 3 5 senelik değil asırlık sorunlar bırakır "
Birşeyler değişirse bu toplum seviyesinde olur diye düşünüyorum. O yüzden Atatürk de başaramadı. Değişim yukarıdan aşağı değil, aşağıdan yukarıya olur. İşte bundan dolayı kim gelirse gelsin toplum evrilmediği sürece birşey değişmez. Toplum evrilmeside kuşak farkıyla olacak. Şimdiki X ve Y kuşağı yeryüzünden silindiğinde daha güzel bir yer olacak buralar, daha yaşanılır olacak.
  • Paylaş
Bence kim gelirse gelsin karşımızdaki diktatörden iyi olacaktır. Türk siyaseti dip noktasını buldu artık yukarı çıkmalıdır. Bu nedenle, yani bu iğrenç yönetimi değiştirmek için bir çaba sarf edilmelidir. Bütün siyaset çok iğrenç gibi düşünceler demokrasilerde tamamen değersizdir. Kendiniz bir parti kurup demokrasiye katılmıyorsanız ve demokrasi taraftarıysanız oy kullanmalısınız. Kılıçdaroğlu, Demirtaş ya da Bahçeli'nin en azından yezidin boyutlarında bir şeyler sıfırlamayacağını, ailesini ihya edip kendi lale devrini yaşamayacağına güvenebiliriz, yönetimi değiştirmek için oy vermelisiniz ve vermediğiniz her oy statükonun korunmasını sağlayacaktır yani siz de bir akape seçmeni oluyorsunuz. Sonuçta suçlu hissetmek demişsiniz, bir partinin seçmeni olarak suçlu olmanıza imkan yok, bence seçiminizi yaptıysanız suçlu hissetmenize hiç gerek yok.
  • Paylaş