Bilmek istediğin her şeye ulaş

Şehir dışındayken yurtta mı yoksa evde mi kalmak daha ekonomiktir?

İstanbul dışındaki illerde yurtta kalmak daha ekonomik eş-dosttan biliyorum.İstanbuldada yurt fiyatları (devlet olmayan) yüksek olduğu için evde kalmakla aralarında çok fark olmuyor.
  • Paylaş
Büyük şehirde bence evde kalmak daha ekonomik.2 kişi belki zor olabilir ama 3 kişi kalındığı zaman faturalar ve kiranın paylaşılması bakımından dah ucuza geliyor.Yurtlarda fiyatlar 600 700 den başlarken ortalama bir öğrenci evini 600 ile 900 lira fiyat aralığında bulmak mümkün 3 bölünce de daha uygun bir fiyat çıkıyor haliyle..
  • Paylaş
Burda kaldığın yurdun konumu önemli.Kampüs içinde bir yurtta kalıyorsan,insan sayısı da azsa yurtta kal derim. Evle uğraşmak biraz sıkıntı oluyor.
  • Paylaş
Bu biraz şehre bağlı.Ama bana kalırsa her türlü evde kalmak daha mantıklı.Ekonomik açıdan özel yurtlarla aynı parayı verirsin.Aynı zamanda kendi seçtiğin arkadaşlarınla birlikte yaşarsın.Ayrıca sorumluluklarının farkına varman açısından evde kalmak çok daha faydalıdır.Yemek yapmayı öğrenirsin,parayı idare etmeyi öğrenirsin.Yurtta kafan rahat olur ama okul sonrası hayat için evde kalmayı tavsiye ederim.
  • Paylaş