Bilmek istediğin her şeye ulaş

Şehircilik Bakanı Bayraktar Van'da 'Evlerinize girebilirsiniz, artık Van ve çevresi en güvenli yerdir.' dedikten sonra olan depremde 26 kişi öldü. Bundan sonra hükümetin bilimsel bilgi yoksunu gözüyle mi bakalım yoksa ölümüne mi güvenelim?

Ben açıklamayı yapan sayın Bakan'ı değil, onu dinleyip yapıların içine girenleri suçlu buluyorum. Çünkü kendisinin nasıl milletvekili ve bakan olduğu herkes tarafından malum. Daha önceki görevine nasıl geldiği de. Basiretsiz insanlara oy verip başımıza yönetici yaparsak depremde vurur,...
  • Paylaş
1

Cem Deyupoğulları, Zaten onu nasıl bakan yapalım ya da hangi bakanlığa verelim diye düşünmüşler de ona uygun yeni bir bakanlık kurmuşlar. Ya çıldırıyorum böyle durumlara ! Ülkede birkaç yüz lira için insnaları yıllarca hapiste tutabiliyorlar ; fakat sırt bir kaç insan için yüzmilyonlarca dolar harcanabiliyor işte.. Lanet mi olsun oh mu olsun...Ne deyim bilmiyorum.

Ben bu ülkede zeki insanların varlığına inanıyorum ve inandığım tek bir gerçek daha var. bu ülke o zeki insanları görmezden geliyor, yok etmek istiyor. 
  • Paylaş
En yetkin uzmanlar bile bir şey söyleyemezken sayın bakan, bir de inşaat yüksek mühendisi olacak, yani bilmediğinin farkında olması gereken bir kişi böyle bir kelamda bulunuyor. Sayın bakanın açıklaması aslında bilmediğinin farkında olması zorunluluğundan dolayı kötü niyetlidir. Bir mühendisin görevi önce güvenliği sonra ucuzluğu sağlamaktır. İktidar uğruna meslek etiğine karşı gelerek bir çok ölüme sebep olmuş ve bir çok hayatı da tehlikeye atmıştır. Tabi ki bilimsel bilgi yoksunudurlar, yoksunu olmasalar bile iktidar uğruna Newton fiziğini bile çürütülmüş gibi gösterebilirler kesinlikle güvenmeyin.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

758 Görüntülenme5 Takipçi3 Yanıt