Bilmek istediğin her şeye ulaş

Sek içmek için hangi votkayı seviyorsunuz?

Azerbaycan'dayım, her türlü Rus votkası mevcut, seçmekte zorlanıyorum. En azından bir çok meslektaşım Rusya ve eski Rus yeni Türki cumhuriyetlerinde bulunmuştur. Biliyorsunuzdur buralarda bizde abartılan Absolute, Eristof, Simirnof gibi votkalar kalitesiz kalıyor. Sevdiğiniz, yağ gibi akan Rus votkaları hangileridir?Düzenle
Türkiye piyasasına da yeni yeni girmeye başlayan Ruski Standard diye bir vodka var. Ne absolut ne Smirnoff eline su dökemez, özellikle bir dolapta iyice soğutulursa, sek olarak dahi çok keyifle içebilirsiniz.

Bana arkadaşım Bulgaristan'dan getiriyordu ama eminim Azerbaycan'da da rahatlıkla bulabilirsin.
  • Paylaş
3

Şaman, Evet burada da oldukça standart bir votka o ve haklısınız yurdumuzda içilenlerden de daha iyi kalite. Benim en sevdiğim votka aslında Beluga ama hem her yerde bulunmuyor hem de litresi 250 TL gibi fiyatlara. Buralarda uluslararası tanınmışlığı olmayan ama gerçekten çok güzel olan, beş kez imbiklenmiş votkalar var. Problem standart bir kalitelerinin olmaması, bir geldiğimde alıp beğendiğim votka bir daha sefere ispirto gibi çıkabiliyor. Güncel, standartların üstünde iyi olan, çok pahalı olmayan bir votka arayışındayım. Üstünde mümkünse Latin harfleriyle bir şey yazmamalı ki gerçekten güzel olsun. Ruslar bizim tersimize iyi içkilerini kendileri içmeyi tercih ediyorlar. :) Yine de teşekkür ederim ilginize.

Samet Köse, Buralara kadar namı gelen, bildiklerim arasından söyledim, eminim bizim adını bile duymadığımız ne güzel vodkalar vardır orda.

şerefe (:

Şaman, Doğru diyorsunuz, bir sürü çok güzel votka var buralarda ama bir sürü de bırakın ağzımıza elimize bile sürmeyeceğimiz votka var. Bu akşam bir tane aldım Ruski Standart ayarında, ismini yazamayacağım, çünkü Latin harfleri yok şişenin üstünde :) ama çok daha güzelleri olduğunu da biliyorum orada burada, restoranda falan içtiklerimden. Sıhhatinize, nasdarovya. :)

Belvedere, sek içmek için en güzeli.
  • Paylaş
Bu gece "Belaya Akula" diye bir votka içiyorum. Hiç fena değil, meyvemsi bir tad bırakıyor ağızda. Shot'a üç beş damla da limon damlatırsanız dadından içilmiyor. Fiyat: 22 Manat 70cl (44TL)
  • Paylaş