Bilmek istediğin her şeye ulaş

Seks, spor yerine geçer mi?

Böyle bir düşüncenin olması iki aktivetinin de kalori verdirmesine bağlı olmasından kaynaklıdır. Ancak kesinlikle seks yapmak spor yapmanın yerine geçmez. Spor hem kalori kaybetmenizi hem de vücudunuzun şekillenmesini sağlayacaktır. Ayrıca sporda daha fazla kalori kaybedilir.

Aşağıdaki rakamlara dikkat ederseniz spor her zaman daha önde; Yapılan bir araştırmaya göre;

  • 30 dakika boyunca orta tempoda koşu yapan çiftlerden erkekler 276 kalori, dişiler ise 213 kalori yakmaktadır. Yani yaklaşık olarak erkekler dakikada 9.2 kalori, dişilerse 7.1 kalori yakmaktadır.
  • Aynı çiftler, 1 ay boyunca haftada 1 defa, herhangi bir ilaç, alkol, vb. kullanmaksızın ortalama 25 dakika boyunca seks yaptıklarında, erkeklerin 100 kalori, dişilerinse 76 kalori yaktığı tespit edilmiştir. Yani seks sırasında erkekler dakikada 3.3 kalori, dişilerse dakikada 2.5 kalori yakmaktadır.
Birde dip not düşecek olursak özellikle Türk milleti olarak 30 dakika seks yaşamak zor olacağından bu rakamlar çok daha altlara inecektir. O yüzden spor her zaman öndedir ve yerini hiç bir şey tutamaz.
  • Paylaş
Seks spor yerine asla geçmez. Ama ne kadar hareket edersek o kadar kalori yakarız. Bu yüzden özellikle bazı pozisyonlar çok kalori yakılmasını sağlar.
Daha ayrıntılı bilgi için şu yazıyı okuyabilirsiniz.

thestir.cafemom.com/love_sex/115729/whic... .
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

440 Görüntülenme4 Takipçi2 Yanıt

Konu Başlıkları