Bilmek istediğin her şeye ulaş

Hepsiburada.com sitesinde hareketli laptop sehpası ürünlerinde 2 tane alternatif var: Rogadis DL-104 (64TL) ve Comfydesk(160TL). Kullanan var mı? Hangisini tavsiye edersiniz?

Kullanmadım ama Comfydesk'i test etme fırsatım oldu... Hiç de göründükleri gibi kullanışlı değiller... iki taraftaki kolu da aynı anda seri bir şekilde aynı hizaya ve şekle getirmek çok zor... Gerçekten 2 el ile bile oldukça zorlanıyorsunuz, hatta yardım gerekebiliyor... Resimlerde en son katlanmış halleri var... O resimleri 3-4 kişi çekmiştir eminim :)
Bence tek şekilde katlanan sehpaları düşünün...
 • Paylaş
Comfydesk'i internette çok gördüm. Aslında ben de bir laptop sehpası almak istiyorum. Ama ürüne göre fiyatı gereksiz pahalı bence. Kullananlar tavsiye etsin bakalım. :)
 • Paylaş
Şimdi hepsiburadada oradaki iki ürün için de yorumları okudum. Bir çoğu ayaklarının plastik olmasından ağır laptopları taşıyamamasından esneme yapmasından şikayet etmiş. Hatta birisi benim önceki görüşümün aynısını yazmış: "En iyisi sunta alıp yaptırmak". :) Gerçi onda da fan olmayacak ama.
 • Paylaş
Sunta yaptırdıktan sonra altına delik açtırıp istediğin büyüklükte fanları da kendin takabilirsin. Süper fikir, yatak ve koltuk için bir dizayn düşüneceğim :) Hatta ince bir kapak dizaynıyla romantik yatak kahvaltı masasına da dönüşebilir. Evet, evet... Kullanılır bir bilgi edindim sonunda buradan :D))
 • Paylaş
Fan monte etme işini beceremem. Daha ne bilgilerim var da edinmeyi bilmiyorsun. :P :)
 • Paylaş
Bak şimdi sen olduğunu da fark etmemiştim :D Doğru diyorsun insan birbirinden hep yeni bir şey öğreniyor. Şimdi senin problemi de düşündüm madem sunta konstrüksiyona razısın ucuz bir soğutucu alınıp altına ayak yaptırılabilir, dolayısıyla hem istediğin gibi bir sehpan hem de USB ile bağlayabileceğin fanın olur.
 • Paylaş

Farketsen beğenmeyecektin yani tüh bak görüyor musun! :) Suntanın üstüne masaüstü fanlardan koyarsan bence en pratik yolu olur. ;) He he bunu da ben buldum. :))Kıskanmaya devam et çatla! :P

 

 • Paylaş
Yoo farketsem de beğenirdim, senin hakkında kötü bir düşüncem yok tabiî ki. Yalnız samimiyetine sığınarak abartma derim, fikir başka bir şey, dizayn ise çok farklı bir dünya. Masaüstü fanları, içten takılan elemanlar oldukları için suntanın altına monte edilecekler hatta sunta yerine lamine ahşap kullanacağım ben, aynı mukavemet için  çok daha ince malzeme kullanılabiliyor (çok incelerine ki yeterli olacaktır kontrplak deniyor). Fanların olabildiğince büyükleri alınıp yavaş çalıştırılmalılar ki hem sessiz olsunlar hem de yeteri kadar soğutsunlar. Bu fanlara, hızı ayarlamak için bir potansiyometre ve USB fişi takılmalı. Bunu da eski bilgisayarlar alıp satan bir dükkanda yaptırabiliriz sanırım. Bir problem daha var; bu fanlar genellikle gayet tasarruflu korumalı oluyorlar yani korma kapakları gerekecek, bunlar da belki eski bilgisayar tacirinde bulunur yoksa bir şey bulmak lazım, mesela araba kabin kapakları ya da kızartma yaparken yağ sıçramasın diye tavanın üstüne örtülen şey. Bu parçalar yanılmıyorsam her boy sahan ve tava için bulunuyor ve gayet de ucuzlar. Daha iyi bir parça bulanlar da yazabilir tabiî. Bir de yeni bir dizayn geldi aklıma iki kontrplak ikisi de fanların geleceği yerde delikli, dört kenardaki çıtalarla mesafe tutuluyor, yeni ikea rafları gibi. Bu sayede kenarlarda ayak konstrüksiyonunun montajı için güzel bir alan da oluşuyor. Ayakları da düşündüm aslında ama o da şimdilik bana kalsın :D) Tümünü mause'ı da kullanabileceğim genişlikte yapacağım ki koltukta da rahatça çalışabileyim :D))
 • Paylaş
Ben hiç İkea'ya gitmedim rafını filan bilmem. :P
 • Paylaş
Onu da açıkladım, ben de gitmem ama giden bir sürü kız tanıyorum :)
 • Paylaş
Sen gitmişsin. Belli ki. ;) Çünkü kızlar bir mağazadan bahsederken anlatacağı son şey rafları olur. :))
 • Paylaş
2

Şaman, Tabiî ki gittim bir kaç kere bazı kızlarla ama kendim için henüz gitmedim, gerçi aracım olsa giderim. Onların tasarımlarını beğeniyorum. Raflar da oranın rafları değil oradan satın alınan raflar. "Lütfen monte eder misin" in üstüne herhalde yüzlercesini monte etmişimdir. Bir de onların içyüzünü görmek için ortadan kesmek lazım ama ben hiç birini kesmedim, zaten Discovery'de kesip anlatmışlardı. Dediğim gibi kontrplak bir taban ki burada ikea kaplanmış ince MDF (Middle Dense Fiber) yani ince ve daha yoğun olan sunta kullanıyor. Üstüne dört kenara ahşap birer çıta koyuyor, köşelere vidalama için üçgen ahşap takozlar ki buna ihtiyacımız olmayacak. Üstine de tabana koyduğu kaplanmış plakadan bir adet daha koyuyor. Benim de son kararım böyle. Bir de Vatan'da 23 cm çapında fanlar var, tam işimizi görecek alet.

Sevgiseli, "Lütfen monte eder misin" :D

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1645 Görüntülenme4 Takipçi11 Yanıt