Bilmek istediğin her şeye ulaş

Sence özgür müyüz? Daha doğrusu kendini tam özgür olarak hisseden var mı ve neden?

Özgür bir ülkede yaşamıyoruz maalesef. Ülkemizde hoşgörü, anlayış ve saygı gibi kelimeler olmadığı için sorunlar yaşıyoruz. Sorunları tek tek yazmak isterim ama say say bitmeyeceği için zahmete gerek yok diye düşünüyorum. Her şeye kısıtlama gelirken bu günlerde bu soru çok gereksiz olmuş. Sen daha istediğin gibi düşüncelerini söyleyemiyorsun, sosyal medyayı istediğin gibi kullanamıyorsun. Burada hangi özgürlükten bahsedilebilir ki?

Alkol almak istersin 22:00'dan sonra Yasak!! . Twitter'da bir şeyler paylaşmak istersin Yasak!! . Doğayı, ağaçları korumak istersin Yasak!! . Onca genci öldüren polisleri adalete teslim etmek istersin Yasak!! . Bir bayan hamile kalır kürtaj yaptırmak istemesi Yasak!! . Şerefsizler küçücük çocuğa tecavüz eder, çocuğun hakkını savunması Yasak!! . Düşüncelerini ve görüşlerini söylemen Yasak!! . Bu ülkede namusunla, şerefinle yaşamak istemen Yasak!! . Milletvekillerine dokunmak Yasak!! .
Sorarım size hangi özgürlükten bahsediyoruz?
  • Paylaş
Hayır tabiki yeni kapitalist sistemin paralı köleleriyiz. 800-2000 lirası maaşla ne kadar özgür olabilirsin ki ? Onu geç muasır medeniyetler seviyesini hedeflerken 3. Dünya ülkeleriyle yarışıyoruz . Onu geç, İstediğim yerde istediğim müziği dinleyip, istediğim kıyafeti giyemiyorsam orda özgürlüğüm bitmiş demektir... Ahmet kaya dinlerken Aşırı milliyetçilerin mahallesinden geçersen taşlanırsın, Ahmet şafak dinlerken Kürt mallesinden geçersen taşlanırsın, kısa kollu ti-short ve şort la tarikatçı mahallesinden geçersen kovalarlar, sakal bırakmıyorsun diye müslümandan sayılmazsın. Daha neler neler .
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

367 Görüntülenme5 Takipçi2 Yanıt

Konu Başlıkları