Bilmek istediğin her şeye ulaş

SEO açısından aynı konu için yeni makaleler yayınlamak mı yoksa tek (ya da birkaç) makalenin gerektiğinde güncellenmesi mi daha etkili olur?

Bir makalenin sıkça güncelliniyor olması, link-juice denilen link değerinin kaybolmaması adına daha etkili olacaktır. Öyle ki: birden çok adrese dağılmış olan bir içerik gerek kullanıcı deneyimi gerekse de link değeri ve sosyal paylaşım değerleri gibi etkenlerin bölünmesi sebebiyle etkili bir güce ulaşmayacaktır. Bu bağlamda, tek bir içerik sağlayıp güncel bir yapı kurmanın daha faydalı olacağını düşünüyorum.

Değerlendirmek isteyebileceğiniz diğer kaynaklar:
  • Paylaş
Bir seçim yapmak gerekirse, yeni makaleler yayınlamak, daha sonra da yeni makalelerin ve eski makalelerin birbirlerini linklemesi en sağlıklısıdır. İmkan varsa da her ikisinin yapılması gerekmektedir. Google'ın eski içeriklerin güncellenmesine verdiği önem son 1 yıl içerisinde oldukça arttı.
  • Paylaş
Eski bir makale üzerindeki iyileştirmeler, makale içeriği hakkında daha detaylı bir bilgi sunacağı ve arama motorları tarafından otoriter bir makale olarak sayılabileceği için var olan bir yazı üzerinde iyileştirmeler yapmak daha etkili olur. Aynı zamanda parçalanmış sayfalar arasında dolaştırmak zorunda kalmazsınız okuyucuyu. Böylece hem sayfanın link değerinin de korunmasını hatta içeriğin derinleştiği için otorite kazanmasını da sağlayacaksınız.
  • Paylaş
Yeni bir makale yazıp yayınlayarak ve eski maleleri birbiriyle bağlantılarını sağlayarak yapabiliriz. Google da büyük bir fayda sağlanmış olur . seohocasi.com/seo-uyumlu-yazi-yazmak/ buradan bakarak daha çok bilgiye sahip olabilirsiniz
  • Paylaş
Tek makalenin gerektiğinde güncellenmesi daha mantıklı bir davranış, güncelleme dediğimizde yazıyı değiştirmek değil. Yorum'a açık yap insanları yoruma teşvik et.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

850 Görüntülenme7 Takipçi5 Yanıt