Bilmek istediğin her şeye ulaş

SEO kullanarak yayınladığımız haberlerin anlık olarak Google haberler kısmında yer almasını nasıl sağlarız?

İlk olarak haber sitenizin bir ekibinin olması ve bu ekip üyelerinin gerçek kişilerden oluşması gerekmektedir. Sitenizde "künye" veya "ekibimiz" sayfasında bu kişiler ile ilgili bilgiler ve sosyal ağ bağlantıları verilmelidir.

Bunların ardından Google News'e başvurmalısınız, eğer websiteniz standartlara uygun ve ekip üyeniz gerçek kişilerden oluşuyorsa kabul edileceksinizdir.
  • Paylaş
Basın Bülteni en iyi yöntemdir. Türkçe'de Kurumsal Haberler diye bir site var. İngilizce için PRlog diye bir site var.
  • Paylaş
Haber sitenizin Google News'e kayıtlı olması gerekir.
  • Paylaş
Sitenizin Google haberlerde anlık olarak yer alması için Google news kaydı gereklidir. Ancak Google news aramasına özel bir seo çalışması için aşağıdaki sayfada anlatılan özel seo tekniklerini de uygulamanızı öneririm. seohocasi.com/haber-siteleri-icin-10-seo...
  • Paylaş
SEO kullanmak derken? SEO arama motorlarının sitenizi daha iyi dolaşabilmesi ve indekslemesi için yapacağınız iyileştirmelerdir. Bu tür şeyler büyü yapmak gibi değildir. SEO kullanılmaz, sitenin tasarımından, kodlanmasına ve devam eden süreçte iyileştirmeler yapmanızdır. Optimizasyon yapmış olursunuz.

Google News zaten ayrı bir hizmet. Buraya kayıt olmak için gerekli şartlar olmalı diye düşünüyorum. Bu bölüme girip şartlar & koşullar kısmından gerekli şartları öğrenebilirsiniz. Ve bu şartlara uymaya çalışırsınız.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1441 Görüntülenme11 Takipçi5 Yanıt