Bilmek istediğin her şeye ulaş

Sevgililer gününde evde hazırlanabilecek sürpriz önerileri nelerdir?

KENDİ SÜRPRİZİM
Bu sürpriz geceleyin ve ev dekorasyonunda ufak değişiklikler yapmaya dayanıyor.
  1. Önce ışıklandırma. Tavanda üç ampul girişi olan avize kullanacağız. 3 adet reflektör ışığı alacağız (Reflektör ışığı gece lambası gibi loş ve her tarafa dağılan bir ışık değildir. Bir noktaya doğrudan vurur). Reflektör ampullerinin kırmızı yeşil ve mavi olmasını öneririm. Bu arada şu çok önemli ki bunu hazırlayacağınız oda kapkaranlık olmalı. Evden dışarı ışık girmeyen bir oda tercih edin. Yoksa reflektörler mükemmel güçlerini gösteremez :)
  2. Alt ışıklandırma için de mum lazım. Küçük alüminyum kutulardaki mumları kullanabilirsiniz ama masraf yapıp kokulu mum alırsanız odada harika bir koku oluşur. Veya normal mum alıp odada buhur da kullanabilirsiniz. Koku seçiminiz önemli. Ne ağır ne çok hafif olmalı. İç açıcı, dışarıyı unutturan ve sadece birbirinizi sevdiren bir koku seçmelisiniz.
  3. Mumları odaya belli bir simetri ile dizmek güzeldir ama istisnai durum varsa (ikiniz arasında özel bir işaret, sizin dilinizin bir sembolü gibi) öyle de dizebilirsiniz.
  4. Mumların arasına gül yaprakları ekleyin. Bunun için mumların arasındayaklaşık 10 cm. uzaklık bulunsun. Bu boşlukları gül yaprağı ile dolduracağız.
  5. Onu odaya girdiği an ikinizin beğendiği güzel ve romantik bir şarkıyla karşılayın. Odaya girdiği an konuşmadan o şarkı eşliğinde dansa başlayacaksınız. Bir de... Bu odada konuşmak yasak! :)
  6. Eğer bir projeksiyon cihazınız varsa önceden hazırlanmış güzel bir slayt yansıtabilirsiniz duvara ama makineye nereye nasıl yerleştirdiğinize dikkat edin. Eğer boy aynalarınız varsa dört duvara da yerleştirin.
  7. Bunlar var... Gittikçe bir şeyler ekleyin ama çok fazla dolu olmasın oda. Rahatça dans etmeniz gerekiyor. :)
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

846 Görüntülenme3 Takipçi1 Yanıt