Bilmek istediğin her şeye ulaş

Birisi yardıma ihtiyaç duyduğunda hemen atılıyorum. Böyle yapınca karşımdaki hiç umursamıyor beni. Mesafeli davranamıyorum ne yapmalıyım?

Birinin yardıma ihtiyaç duyup, senin ona atılmanı, ona yardımcı olarak algılarsak bu bir seviyesizlik değil. Senin fıtratın böyle ve seni umursamayanlar senin bu dışavurumunu çekemeyenler ya da işine gelmeyenlerdir. Benim önerim, birinin yardıma ihtiyacı olduğunda sessizce karşıdan izleyip özlü yorum yapıp umursanmak yerine, içinden geldiği gibi davranıp, hareket etmelisin... Umursanmasan bile... Zira seni umursamayanlar dediğim gibi senin bu hareketini çekemeyenlerdir. Bence öncelikle "dobra" yapını "seviyesizlik" olarak değerlendirme şeklindeki düşünce yapını değiştir. Sonrası gelir zaten... .
  • Paylaş
Davranışınızda bir hata görmüyorum. Yardım etmek iyidir, insanın ruhunu da doyurur. Yardım eden akıl hastası olmaz. Mesafeli davranamamanız problem. Kendinizi yardım etmeme yönünde değil de mesafeli davranılması gereken kişilere mesafeli bir duruş sergileme yönünde eğitmelisiniz. Siz de sık sık ufak tefek yardımlar isteyerek kime karşı mesafeli durmanız gerektiğini anlayabilirsiniz. Yardım edene siz de yardım edersiniz, bırakırsınız diğerleri yardımı sömürebilecekleri başka kişilerde arasın.
  • Paylaş
1

Belgi Saygı, Amin :) (Son cümle için)

Siz birilerine güzellik yapmaktan kendinizi alamıyorsunuz yada bu şekilde aslında kendinizi iyi hissediyorsunuz. Bu insani bir tavır aslında. Ama umursamama kısmı sanırım; siz güzellik yaparken, karşınızdaki bunları sizin " göreviniz" gibi algılamaya başlıyor. "Zaten yaparsınız", "zaten yapmalısınız". Bu kısım sizde yorgunluk yapmış olabilir.
Şu an taktikler verilse bile alışkanlık olan bazı şeylerden vazgeçmek yada farklı şekilde davranmak zor gelebilir. Önceliğiniz kendiniz mi, başkaları mı mesela? Mesafe koymak yada yardımcı olma girişimlerinden vazgeçme, içinizden gelince olabilecek bir şey sadece. Öyle bir an gelecek ki ( ufacık karşılaşılan bir tavır bile buna sebep olabilir) her ihtiyaca her kişiye koşma gerekliliği hissetmeyeceksiniz. Yada yapılacak kişileri siz seçeceksiniz. Bu olması gereken değil, sizin seçiminizle olabilecek bir şey haline gelecek.
  • Paylaş
Kulaklarını tıka
  • Paylaş
Gazman, sen misin?
  • Paylaş
İlginç bir takıntı yapıyorsun bence. Hayatına devam et. Zamanla yediğin darbeler ya seni arsız(kötü veya gamsız anlamında) biri yapacak ya da çok ezgin bir insana dönüştürecek. Zaman gösterecek kendini; devam et... .
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

309 Görüntülenme9 Takipçi6 Yanıt