Bilmek istediğin her şeye ulaş

Sevmediği bir meslekte olan kişinin belli bir yaştan sonra mutlu olacağı başka bir mesleğe geçmesi ne gibi olumsuz sonuçlar doğurur?

Olumsuz sonuçlar doğuracağını düşünmüyorum ve hatta mutlu olacağını düşünüyorsa yapması gereken yegane hareket de bu olmalı bence. Bu yakınlarda benzer bir değişim kararı verip, son derece de hayatında memnun olan blog yazarı fuls var hatta: fulsyaziyor.com/2013/10/30/32me-dogru-g...
  • Paylaş
4

Eskiz, Risk barındırıyor, kabul etmek lazım!

Serkan Kiose, Terazinin kefelerinin birinde mustuz bir iş, diğerinde de mutlu olacağı bir iş varken, göze alınabilir diye düşünüyorum (tabii mutluluk da göreceli bir kavram).

Eskiz, Düşünce çok mantıklı.Maksadım muhalefet olmak değil zaten:)
Ama madem fikir sorulmuş, olumsuzluklarda ortaya serilmeli.Herşey para değil tabii ki.Ama "mutlu" olabilmenin yanında, geçim sağlayabilmek adına da çalışılmakta.Kişinin sorumluluğu sadece "kendisi" ise, o risk alınmalı.Aksi halde mutlu olurum derken , kendisini daha da mutsuz hissetmesin.

Serkan Kiose, Aynen katılıyorum.. Yazarken ":)" tarzı şeyler çok kullanılmayınca cümleler yanlış anlaşılıyor sanırsam :). Elbette ki hayatlarımızda köklü değişiklikler yapabilme cesareti, kaygı ve korkuların önüne geçemiyor çoğu kez. Soruda olumsuz sonuçların da sorulduğunu açıkçası farketmemiştim. Algıda seçicilik yapıp ilk kısımın etkisine kapıldım sanıyorum :). Yanıtımı buna göre genişleteceğim.

İlginç soru. Belli bir yaştan sonra böyle bir değişim zor tabi ama sevmediğiniz bir iş sizi mutlu edemediği gibi verimsiz de yapar. Bu yüzden bu gayet olumlu sonuçlar doğurur. Büyük değişimler korkutuyor bizi ama bazı noktalarda daha kötüsü olamayacağı için değişik şeylere yönelmek gerek.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

635 Görüntülenme4 Takipçi2 Yanıt