Bilmek istediğin her şeye ulaş

Fotoğraf makinası lensi olarak Sigma 55-200 mü 70-300 mü daha faydalıdır?

Kısaca anlatıcam, hobi olarak idare eder, hobinin bir iki tık ötesi için çöp diyebileceğimiz kadar kalitesiz lensler.. Aslında kit kategorisine uygundurlar. Bu dalga eğer canon yada nikon kullanıcı iseniz, Tamron 70-300 VC olan versiyonu öneririm.. Biraz daha pahalı fakat çok iyi optik kaliteye sahiptir. Paranızı çöpe atmamış olursunuz.
  • Paylaş
2

Murat Uçman, Nikon D7000 için tele objektiflerde sigmanın os özelliği nikonun vr özelliğinden sonra en uygunu diyorlardı, neden Tamron 70-300 VC diye bir soru sorsam, sigmaya göre + ve - leri nelerdir?

Peker N.burak, tamron 70-300 VC versiyonu o bildiğimiz tamron 70-300 veya sigma 70-300 değil.. bir üst sınıfta yer alıyor.. Yani artık tamronda 2 adet 70-300 var eski kit lens sınıfındaki hala var.. Bu benim dediğim üst seviye bir lens. Aşağıdaki videodan sonuçlar hakkında bilgi alabilirsiniz ki, 70-200 f2.8 gibi çok kaliteli bir lense kafa tutabilmiş..

Olduça ucuz kafasına göre çalışan lensler kesinlikle ikisinide tavsiye etmem tecrübeyle sabittir =) . Peker arkadaşımızın dediği VC versiyonu bir üst modeldir ve iyidir. Ancak Tamronunda giriş seviyesi için 70-300mm Di LD lensi vardır. O da sigma kadar berbattır. Arka planın patlak olduğu fotoğraflarda ön planda duran nesnelerde hale oluşturabiliyor. Kısacası ikisi de eh işte idare eder diyebileceğimiz lenslerdendir. =) . Genelleme yapacak olursak sigma yı sabit lenste, tamronu zoom lenste tercih edebilirsiniz.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

826 Görüntülenme4 Takipçi2 Yanıt

Konu Başlıkları