Bilmek istediğin her şeye ulaş

Sigortalı bir işte çalışırsam öğrenci kredim / bursum kesilir mi?

Burs çıkmadan önce çalıştığınız tespit edilirse burs verilmez. Burs hakkı elde ettikten sonra çalışmaya başlarsanız her yıl öğrencinin başarı durumu kontrol edildiğinden aynı zamanda çalışma durumu ve diğer şartları denetleniyorsa burs kesilme ihtimali doğabilir. Ben üniversite yıllarında başbakanlık bursu alırken 3. Sınıfta alttan aldığım ders sayısı kredi olarak fazla olduğu için aldığım bursu krediye dönüştürdü devlet ve ben bunu geç fark ettim sonra yasal yollarla hakkımı savundum ve kredi durumunu kaldırttım. Yani siz farkında olmadan denetlemler oluyor.
  • Paylaş
Bursu nereden aldığınıza bağlı olarak değişebilir, evet.
  • Paylaş
Eğer sigorta aidatınız tam yatarsa yani tam zamanlı bir işte çalışırsanız kesilir. Ancak Yarı zamanlı bir işte çalışırsanız herhangi bir problem yok diye biliyorum.
  • Paylaş
Çalışan arkadaşlarım var bursları halen devam etmekte,bir sorun olacağını düşünmüyorum..
  • Paylaş
5

Sedat Durmuş, başta yorumunuz için teşekkürler şimdi şöyle bir durumda var benim sınıftan bir arkadaşıma sigortalı bir işte çalıştığınız için burs/kredi çıkmamıştır diye yazdı nette çocuğa ne burs ne de kredi çıktı anlayacağınız yani böyle bir durumla karşılaştım bende

Melike Yağcıoğlu, basvururken böyle bi durumun olmaması gerek burs ve kredi için ama yine de kyk ya sormanızda fayda var derim, ne yapacakları pek belli olmuyor çünkü..

Sedat Durmuş, hımm başvururken ve okurken farklı olarak ele alınıyor yani

Melike Yağcıoğlu, basvururken kontroller yapılıyor fakat okurken kontrol edilmiyor tekrar tabi herhangi bir şikayet durumu yoksa.

Sedat Durmuş, hımm tamam anladım teşekkürler :)

Başbakanlık bursu için konuşacak olursak, sadece sağlık sigortası olan bir işte çalışıyorsan kesilmiyor ancak sigorta yapılırsa kesilme ihtimali doğabiliyor. Bu sebepten yarı zamanlı işte çalışmak mantıklı olabilir.Kredi açısından sıkıntı yaratıp yaratmadığı hakkında ise bir fikrim yok.
  • Paylaş
Kredi alan öğrencilerden; en az asgari ücret düzeyinde bir gelirle sürekli çalıştıkları tespit edilenlerin kredileri kesilir.Sigorta ile ilgili bir koşul yok. Aylık gelirine bağlı.
  • Paylaş
1

Hakan Yaman, 2 ay çalışırsan sıkıntı yok.2 ayın sonun da kesiyolar.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

6574 Görüntülenme11 Takipçi6 Yanıt