Bilmek istediğin her şeye ulaş

Sıkça yaşanan baş ağrılarının nedenleri neler olabilir? Ne yapılmalıdır?

Sürekli baş ağrısı dediğimiz zaman bu8nu iki gruba ayırmak lazım bunlardan bir tanesi bir insanın başlayan günlerce ya da aylarca süren baş ağrısı ya da bir insanın başlayan ve ataklar halinde gelen baş ağrısıdır.çünkü sürekli bağ ağrısı dediğimiz zaman bu iki grubu birbirinden ayırmak lazım.eğer bir insanın sürekli geçmeyen ağrıları oluyorsa , ağrı kesici kullanmasına rağmen bu ağrıları geçmiyorsa burda biraz daha tetikte olmak lazım.

çünkü beynin içine olan çok küçücük kanamalar bazen büyük bulgular vermeyebilir ama sürekli baş ağrısı nedeni olabilir. ya da bir beyin tümörü bir bulgu vermeden önce baş ağrısıyla kendini gösterebilir.beyin damar tıkanıklıklarında sürekli baş ağrısı çok rastlaığımız bir şey değildir.menenjitlerde sürekli baş ağrısı olabilir , kafa içi basınç artış sendromlarında da baş ağrısı olabilir.ama burada önemli olan dikkat etmemiz gereken şey sğrekli baş ağrısı terminolojisidir.

Sürekli baş ağrısı dediğimiz şey bugün başlamış 2 hafta boyunca hiç geçmeyen baş ağrısı olan bir hasta olduğu zaman çok dikkatli olmamız lazım.ama bir de sürekli baş ağrısı dediğimiz bir kavram vadır ki hastanın yıllarıdr başı ağrıyordur.yıllardır ay içinde iki kere üç kere ,on beş günde bir , haftada bir , üç günde bir gelen ağrılar olabilir. bunlarda sürekli baş ağrısı grubuna girebilir. ama bizi rahatlatan en önemli faktörlerden bir tanesi ağrının yıllar içinde olmasıdır. ağrı yıllar içinde hastanın aynı cins ağrısı varsa çok korkulcak bir olay değildir ama tabi altından birşey çıkmayacakda değildir.eğer baş ağrısının şekli değişmişse bu bizim için dikkat etmemiz gereken bir durum haline gelmektedir.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

366 Görüntülenme2 Takipçi1 Yanıt

Konu Başlıkları