Bilmek istediğin her şeye ulaş

Sıkıntılarımdan nasıl kurtulabilirim?

Psikolog 'sıkıntılarını çevrendeki insanlarla paylaşma, bir süre sadece bana anlat çünkü her kafadan bir ses çıkacak ve bunların %90 ı işine yaramayacaktır' demişti. Bunda çok haklıydı çünkü objektif bakış açısı ve uzman tavsiyeleri çevremizdeki arkadaşlarımızın duygusal yaklaşımlarından çok daha faydalı oluyor. 
İkincisi, sizin için sıkıntı yaratan bir hadise başkası için sıradan, üzerinde durulmaya bile değmeyecek bir durum olabilir. Bunun sebebi içinde bulunduğumuz çevreden ötürü olayları algılayış biçimimizdir. Sizi sıkan konulara/olaylara değişik açılardan bakmaya çalışın. Zaten algılarımızı değiştirmeyi başarırsak dünyamızı da kökten değiştirmeyi başarabileceğiz:)
  • Paylaş
Sıkıntılardan hayatın boyunca kurtulamazsın sadece biraz hayatla barışık ve şuna inana her sıkıntıdan sonra bir mutluluk gelir ve ne kadar büyük sıkınıtı çekersen o kadar çok eğlenirsin buna ben kücük bir örnek vereyim telefonunu kayıp etsen 1 gün sonra bulsan mı sevinirsin yoksa iki gün sonra mı?Çok basit bir örnek elbette istisnası çok ama anlatmak istediğimi umarım anlatabilmişimdir
  • Paylaş
Buddha'nın yeşil doğal yoluna git, aydınlan, ruhunu yenile ve arın. Meditasyon falan yap.. :)
  • Paylaş
İşe yarar mı ki ? anladım denemekte fayda var ....
  • Paylaş
1

Aykut Kardaş, Yarayabilir arada ruhani şeylerle ilgilenmek iyi geliyor.

Orası neresi ise git bak yeşil filan varsa mangal yaparsın piknik filan :)
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1013 Görüntülenme5 Takipçi6 Yanıt

Konu Başlıkları