Bilmek istediğin her şeye ulaş

ASP.NET Dropdown'da onaylı/onaysız olarak iki seçenek var ve bu seçeneklere göre veri bağlanan iki datalist var. Her datalist'i bir collectionpager'a bağlayabilir miyiz? Nasıl?

Bağlayabilirsiniz, ancak CollectionPager derken kastettiğiniz ayrı hazır bir bileşen mi? (Bunu buldum: codeproject.com/articles/9797/pager-control-for-repeater-dat... )

Eğer öyleyse, bence bu tarz işlemler için hazır komponentler kullanmak yerine kendi kodunuzu hazırlayın. Bunu bir kere yaparsınız, ama hem çok şey öğrenir hem de her zaman kullanırsınız (benim şahsi tavsiyem).

CollectionPager'ın sayfasında şöyle bir örnek var:


protected System.Web.UI.WebControls.Repeater Repeater1; 
protected SiteUtils.CollectionPager CollectionPager1; 

private void Page_Load(object sender, System.EventArgs e) 
{ 
  //Create DataSet DataSet SampleDataSet = SampleData();
  //Set DataSource of Pager to Sample Data 

  CollectionPager1.DataSource = SampleDataSet.Tables[0].DefaultView;
  //Let the Pager know what Control it needs to DataBind during the PreRender.

  CollectionPager1.BindToControl = Repeater1; //UPDATED! 
  //The Control now takes the object you are binding to,
  // instead of the name of it (as a string) 

  //Set the DataSource of the Repeater to the PagedData coming from the Pager. 
  Repeater1.DataSource = CollectionPager1.DataSourcePaged; 

  //Done!

}


Bu kodlardan anlaşıldığı üzere, CollectionPager'ı BindToControl özelliği ile herhangi bir data kontrolüne bağlayabiliyorsunuz. Yani ihtiyacınız olan şey 2 adet datalist ve 2 adet CollectionPager gibi görünüyor.
 • Paylaş
1

Adem Yalçın, 2 collectionu 2 ayrı dataliste bagladım fakat şöyle bir hata aldım biraz uzun olacak ama : şimdi dropdownumdan seçtiğim onaysız seçeneğinde onaysiz isimli datalistim ona baglı collection geliyor ve 2.sayfadaki verileri görmek istediğimde veriler geliyor sorun yok ondan sonra drop downdan onayli seçeneğini seçtiğimde onayli datalistim ve ona baglı collection geliyor ama o datalistimde onaysızların bilgileri yer alıyor sayfayı yenilediğimde düzeliyor bende updatepanel attım durum yine değişmedi bende vazgeçtim gridview kullandım . Sizin dediğiniz aslında çok güzel birşey ama onu nasıl yapacağım bilmiyorum :S

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

477 Görüntülenme3 Takipçi1 Yanıt