Bilmek istediğin her şeye ulaş

Şimdiye kadar hiç rüşvet vermedim diyen var mıdır ki?

Asla rüşvet vermedim :oooo)) burun yerine kullandığım "o" harfi amacına ulaşmış mı?
  • Paylaş
Ben vermedim.
  • Paylaş
İnanamayacaksınız ama bugüne kadar verdiğim tek rüşveti Avusturya polisine verdim :D
  • Paylaş
2

Enis Özgen, dinliyoruz :)

Şaman, Bir gün 70km sınırlaması olan bir yerden 140km hızla geçmişim. Biliyorum da nerede. 5 dakika geçmedi hiç bir yere kayıtlı olmayan cep telefonum çaldı. Numaramı nasıl bulmuşsa bulmuş, polis arıyordu. Abi bana durumu açıkladı: "Biliyorsunuz ehliyetinizi alabilirim" dedi ki yasa da hız sınırını 50km'den fazla geçenlerin ehliyetinin alınacağını hala söyler. "Pazar günü karakolda yalnızım, yanınıza 500 şilin alıp saat 1'de gelin" dedi. O zamanlar Avusturya'da halen şilin kullanılıyordu, tabii Pazar günü istediği parayı alıp gittim abinin karakoluna. Verdim parasını gittim. :) Çok da macera değildi yani anlayacağınız.

Bahşiş desek ona :) Bir sonraki gelişimizde daha iyi hizmet görmemiz için bahşiş adı altında verdiğim para aslında içten pazarlıklı bir rüşvet değil midir?

Ya da yemek yenilecek bir mekana girdiğinizde, girer girmez masanızla ilgilenecek garsona, sizinle ilgilensin diye (ki zaten ilgilenmek zorunda) eline sıkıştırdığınız para bi nevi rüşvet değil midir?

Neyse ben malesef çoğu işimi rüşvetle görüyorum, ha bu rüşvet illa para ile de olmuyor tabi, ya ben de bir işini görüyorum, ya bir yemek ısmarlıyorum, yada bir gram da vicdanen rahatsızlık duymuyorum. Bu hale getirenler utansın.
  • Paylaş
Ben vermedim
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

777 Görüntülenme10 Takipçi6 Yanıt

Konu Başlıkları