Bilmek istediğin her şeye ulaş

Şimdiye kadar okuduğunuz kişisel gelişim kitapları?

Kuranı Kerim. :)
  • Paylaş
2

Metin Atabay, İlmin Kaynağı ^^

Fatih Gündoğan, Nasıl, işe yaradı mı ;)

Martı Jonathan Livingston, Richard Bach
Savaşçı, Doğan Cüceloğlu

The Art of Thinking Clearly, Rolf Dobelli
  • Paylaş
4

Şaman, Martı da sayılıyor muydu üstat? Onu sevmiştim. C:

Ertan, Martı Jonathen ilham verici bir öyküdü.

Fatih Gündoğan, Şaman, Martı'yı benden başka kişisel gelişim kitabı sayan görmedim. Bence gözden kaçırıyorlar :)

Şaman, Doğru Fatih, o hatta Simyacı'da kişisel gelişim kitabı sayılır (onu da okudum ama beğenmedim). Bakış açına hak veriyorum; sanırım bir çok roman kişisel gelişim kitabı sayılabilir. Böyle bakınca benim kişiliğimin gelişiminde de mutlaka Castaneda, Bukowski, Jack London ve Aziz Nesin gibi yazarların etkisi oldu. Tabi Martı'nın da.

Aklımdan çıkmayan, beni etkilen bir kişisel gelişim kitabı olan "Mazeret Yok" kitabıdır. Lise yıllarımda fizik dersindeydik. Derse de stajer öğretmen geldi. Arka sırada oturuyordum, yanım da boş idi. Yanıma oturdu, önümde de arkadaşlar stajer öğretmene bakarak dinliyordu. Genel anlamda sohbetler ettik. Bir kitap önerdi ve beni çok etkilemişti. Size de öneririm.
  • Paylaş
Vucud dili ile ilgili bir kitap okumuştum adını tam bilmiyorum ama gerçekten güzeldi insanlar konuşmadan neler hissettiğini anlayabiliyordum. gerçekten bazen çoook işe yarıyormuş.
  • Paylaş
" Kaplanın Sırrı " Yazarları Ron Rubin ve Stuart Avery Gold

Gerçekten RUHU ve ÖZÜ İçeren Değerli Eserdir
  • Paylaş
Erich Fromm'dan Sevme Sanatı'nı okumuştum 85 yılıydı sanırım ama o zamanlar kişisel gelişim kavramı yaygın değildi. Sonrasında o tür kitaplara sadece göz attım. Sanırım yazarları bana kişilik açısından çok gelişmiş gelmediklerinden ama hayattaki her izlenim gibi yanılsama da olabilir.
  • Paylaş
1

Umrnymn, Kişisel gelişime inanan, bu alanda çok okuyan; ancak bu yolda yazılan çoğu kitabın harekete geçirmeye biraz uzak kaldığını düşünen biri olarak Dale Carnegie'nin kitaplarını tavsiye ederim. Türk yazarlardan tabii ki Doğan Cüceloğlu duayen bir psikolog olarak bu işin piridir. Mümin Sekman ve Münir Arıkan'ın kitaplarını da tavsiye edebilirim. Dini hassasiyeti ağır bassın derseniz Hekimoğlu İsmail ve Yavuz Bahadıroğlu iyidir. Tabii her insanın ruhuna hitap eden kitap farklıdır.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

399 Görüntülenme11 Takipçi6 Yanıt

Konu Başlıkları