Bilmek istediğin her şeye ulaş

Şimdiye kadar toplumu etkilemek için yazılmış en tehlikeli kitaplar hangileridir?

Bazı distopya kitaplarının, içerdiği konuyu yazıldığı döneme göre oldukça erken ele almış olmasının toplumu etkilediğini düşünüyorum. George Orwell'ın Bin Dokuz Yüz Seksen Dört'ü buna büyük bir örnektir. Bu dönemde bile bu kitabın içeriğinden etkilenen, gelecekte yaşanılabileceğini düşünen insanlar bulunmaktadır.

  • Paylaş
Aynı zamanda en çok satılan kitaplardandır kendileri; ''Mein Kampf''. ''Kavgam''..diğerlerini ise yazmak istemiyorum, çok siyasi konulara kaptırdık bu aralar, dikkatli olmak lazım, baskın olur, CD MD çıkar bi yerlerden, simkarta yanlışlıkla yükleme mükleme yaparlar filan...:) Amanın..
  • Paylaş
Bence kız tavlama ve benzeri üzerine yazılan kitaplar.Sonra okuyan herkes playboy kesiliyor başımıza..
  • Paylaş
Bence tehlikeli kitap diye bir şey yoktur. Düşünüyorum çok tehlikeli bir kitap olsun, toplum bunu okuyup ve çok etkilensin. En fazla ne olabilir? Kişinin fikirleri, düşüncesi çok değişebilir. ( Kitaptan sonra gidip adam öldürecek değil, saçma bir örnek oldu ama olurabiletesi var.)

Lise de Milli Güvenlik dersime giren albay Zinnur hocam ( Evet Zinnur erkek ismi de oluyormuş bende şaşırmıştım) derdi ki ' Çocuklar her türlü kitabı okumaya çalışın. Düşünceniz ne olursa olsun hatta tam zıt şeyler bile yazsa o kitapta, onu alın ve okuyun. Çok faydasını göreceksiniz. Bakış açınızı genişletin. Kitaptan size zarar gelmez' .

Tüm yazarların amacı da zaten kitaplarıyla insanlarda etki bırakmaktır. Toplum dediğimiz şey de bir çoğunluktur. Bizim toplumumuzda o kadar çok kitap okuyan bir çoğunluk yok.( Bende varım bu kişiler içinde). Okusak da zaten tehlikeli kitaplara fırsat gelmiyor çünkü çok satan kitapları okuyoruz. ( Twilight serisini okuduğum için hala pişmanım mesela..:)..)
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1304 Görüntülenme7 Takipçi4 Yanıt