Bilmek istediğin her şeye ulaş

Sınırsız internette kota ile yavaşlama durumu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Açıkcası parayla rezil olma durumunu özetleyen bir önermedir. Sanki verdikleri hizmet çok şahaneymiş gibi birde kota aşımı yaptığımızda hızımız yarısından daha az bir hıza düşüyor. Bu bir yana asıl problemin şu an ki internet trafiğini kaldıracak bir alt yapının olmadığıdır. Alt yapı gayet düzgün çalışsa niye insanları mağdur etme yoluna gidilsin ki? Bu tür sorunlar az gelişmiş veya gelişmekte olan ülkelerin özellikleridir.
  • Paylaş
1

Ayhan Şimşek, Kesinlikle katılıyorum. Alt yapı DSL bağlantı hattı ömrünü tamamlayalı çok oldu. Fiber altyapıya yatırım yapılmasının maliyeti onlar için nereden bakarsak bakalım 5-6 yıllık net karlarının harcanması anlamına geliyor.
Evet deneysel olarak bu hizmeti 81 ilde veriyorlar. Fakat hizmet tamamen bir test protokolünden ibaret. Yani FİBER KABLOLARI sadece ilçelerin İnternet dağıtıcı merkez Telekom binalarının hemen yanında ki abonelere kadar ulaşabilmektedir.

Adil Kullanım Kotası: Bir başka deyişle kar paylarından gitmeyecek şekilde aboneleri mağdur etme yöntemi.
Sınırsız ama 25gb. Özelleştirmenin kaçınılmaz ileri demokrasi anlayışı. Ve Onların Tanımı:

Adil kullanım uygulaması nedir?

Adil kullanım uygulaması, şebeke kaynaklarının tüm kullanıcıların aynı kalitede hizmet alabilmesine imkan sağlamak için devreye alınan bir uygulamadır.

Neden adil kullanım uygulanmaktadır?

Şebeke kaynaklarının en verimli şekilde kullanılmasına ve bu sayede abonelerin internet deneyimlerini en iyi şekilde yaşamalarına imkan tanımak için tasarlanmıştır. Adil kullanım uygulaması, tüm abonelerin interneti kullanmaları durumunda şebeke üzerindeki yoğunluğun dengelenmesi amacıyla uygulanmaktadır.

Adil kullanım uygulamasının içeriği nedir?

ADSL (NET Paketler) ve ULTRANET (16 Mbps'e Kadar) Paketleri için;

Ay içerisindeki veri kullanımı (download) adil kullanım noktasını (NET4, NET6, NET12, ULTRANET5 Paketleri için 25 GB'yi, NETLİMİTSİZ ve ULTRANET LİMİTSİZ Paketi için 50GB'yi) aştığında kullanım hızı 3 Mbps olacak şekilde düşürülecektir. Takip eden aya girildiğinde, internet hizmetinden mevcut erişim hızıyla tekrar yararlanılabilecektir. Bulunulan ay içinde belirtilen adil kullanım noktasının aşılmaması durumunda erişim hızında herhangi bir değişiklik olmayacaktır.

Kaynak: ttnet.com.tr

  • Paylaş
Direk ve Dolaylı yoldan sömürülmenin farklarını düşünüyorum.
  • Paylaş
Btk kararı yapcak bişey yok 
  • Paylaş
1

Abcd Efgh, Doğru, zaten millet olarak bu gibi durumlarda "devlet yaptı ne yapalım" anlayışında olduğumuz için bu haldeyiz. Yanlış anlama hani yazdığından dolayı seni suçladığım yok. Maalesef ben de sadece içimden sövebiliyorum...

Demekki sınırsız deilmiş 
  • Paylaş
Bir ara AKK 50 GB'ı aşınca 8 mgbtlik hız 1 mgbte düşüyordu. Çok şükür BTK insafa gelmiş olacak ki bunu 3 mgbit yaptı ve ben bu kısıtlamaya karşıyım, sonuçta ben net paketine üye olurken AKK çıkacak piyasaya belli bir kotayı aşınca hızın düşecek denmedi.
  • Paylaş
Bazı insanların isyanına çözüm bulma anlayışı galiba... : ) ) altyapıya daha fazla yatırım yapmadan bu işi yürütme anlayışı... Tekelciliğin vermiş olduğu rahatlık ve milletin bir gün alternatif olunca zurkcelle de yaşananların aynısının yaşanması anlamına geliyor... Kötü ve kazıkçı hizmet = müşteri kaybı
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

2651 Görüntülenme11 Takipçi7 Yanıt

Konu Başlıkları