Bilmek istediğin her şeye ulaş

Site içinde sanal pos için hangi sistemi tavsiye edersiniz?

Yaptığım bir site içinde ödeme sistemi entegre etmek istiyorum.. Ne yazık ki sanal pos şuan için alamıyorum.. Site webmasterler ile alakalı bir ödeme kanalı.. Pabal 3,5 - ipara 1,9 -payu 3,5 kesinti ve yıllık 600 tl alıyor.. Yaptığım Sistemimde % 5 lik bir komisyon kesintisi bulunmaktadır.. Poslara bakınca bu kesintilerin çoğu bu servislere gitmektedir...Bu konuda önerinizi alabilirmiyim..Düzenle
Bir kaç kurumsal e-ticaret projesinde, sanal pos çözümü için PayU kullandık. PayU aslında güzel bir sistem. Sizden kestiği miktarları isterseniz ürün fiyatlarına entegre edebilir, haliyle PayU'ya ödeyeceğiniz miktarları azaltabilirsiniz. PayU ile 3D Secure ödeme sistemlerinide kolayca kullanabilirsiniz... Çoğu banka ile sözleşmesi bulunuyor. Bir artısıda taksit imkanlarını cazip komisyonlarla sunması. Malum taksit yapabilmek için her bankadan ayrı sanal pos almanız ve hepsi için 500 - 750 TL arasında bir yıllık bedel ödemek zorundasınız. PayU ile bunları kolayca uygulayabilirsiniz. Son olarak PayU son zamanlarda popüler olan bir sistemdir.
  • Paylaş
3

Gokhan İnce, Merhaba evet payu cazip geliyor fakat payunun kesinti oranları yüksek geliyor.. %3,5 lik bir kesintinin % 1,5 ğu bana kalıyor.. Ve işin sıkıntılı kısmı sistemimde müşteri alışveriş iptali yaptığı zaman parayı geri ödemem gerekiyor yanılmıyorsam payu kesintileri geri ödemiyor.. payu'yu kullanırsam kesinti oranlarını artırmam gerekecek ve buda site için iyi olmayacaktır.. Gerçi payuya baktığımız zaman payununda kesintisi aynı.. Havale ile bunu yapmak iyi olurdu ama insanlar havale ile uğraşmak istemez gibime geliyor..

Ali Emre Çakmakoğlu, Evet o konuda haklısınız. PayU'nun belki tek dezavantajı., Size çok gelecekse ve taksit imkanı sunmayacaksanız herhangi bir bankadan sanl pos hizmetini düşünebilirsiniz.

Gokhan İnce, Payu'nun sunduğu taksit imkanları da çok yüksek ne yazık ki.. Genelde alışverişler tek çekim üzerinden olacak.. Bankalar ne yazık ki kolay kolay sanal pos vermiyor.. Daha önce çalıştığım bir yer için iki bankadan sanal pos almıştım.. Büyük bir firma olmamıza rağmen çok fazla prosedürle uğraşmak zorunda kaldık.. Galiba bu gidişle havale ile yola devam edeceğim..

Direk bankaların sanal poslarını kullanmak işinize gelmiyorsa ;
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1291 Görüntülenme7 Takipçi2 Yanıt