Bilmek istediğin her şeye ulaş

Sitelerin Screenshot'larını otomatik olarak alabileceğim kodlar var mı?

Mümkün olmadığını düşünüyorum. Sonuçta server bir browser değil ve html kodları parse etmiyor.
  • Paylaş
5

Ahmet Faik, Google arama sonucunda cıkan web sayfa isimlerinin üzerlerine gelindiğinde sag kısımda o an ki screenshotları gösteriyor. Bu yüzden alınmaması için bir engel olduğunu düşünmüyorum. Zaten yorumumda verdiğim link de bunun bir örneği mevcuttur.

Ahmet Ertem, Anlayış hatası yapmışım; bi' ara bir site hangi tarayıcıda nasıl görünür uygulaması yapmaya çalışıyordum ve imkansız olduğu kanaatini getirmiştim (birkaç yöntem var tabii direk php dahilinde değil onlar da).
Vermiş olduğun örnekte de sanıyorum kendi webbrowser nesnesinden SS alıyor ? Webbrowser nesnesi bilgisayardaki aktif IE engine'ini kullanıyor diye hatırlıyorum, yanılıyor muyum ?

Ahmet Faik, Evet WebBrowser nesnesi bilgisayardaki IE kullanarak işlem yapıyor. Verdiğim linke kısa bir mantık var.
1-Web adresini gir,
2-Web Browser nesnesinde görüntülensin
3-Senin belirlediğin boyutlarda Screenshotlar kaydedilsin.

Tabi bu windows form için geçerli kodlar. Web tarafında nasıl olur bilemem. Sanırım seninde web taraflı anladığını düşünüyorum. Bu linke daha yalın bir kullanım var. nolovelust.com/post/generate-website-screenshotthumbnail-with-net-webbrowser-control-on-c-aspnet-website.aspx

Ahmet Ertem, Ben direk web üzerinden almaya çalışmıştım. İşin garip yani PHP'nin böyle bir fonksyonu da mevcut fakat kullanamıyormuyduk bişey bişeydi ama şuan hatırlamıyorum.

Bu tarz siteler var fakat onlar da ya paralı yada yavaş bu da kimsenin işine gelmez...

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

404 Görüntülenme4 Takipçi2 Yanıt