Bilmek istediğin her şeye ulaş

Siteyi hit çekebilmek için ne yapmam gerekir?

Merhaba bir siteye hit çekebilmek için ne yapabiliriz? Örneğin bir dizi sitesi veya bir grafik forumu bu sitelere sahibim ve sitelerime hit çekebilmek için ne yapmam gerek :) veya bana fikir verirmisiniz ne tür bir site ilgi görür? teşekkürlerDüzenle
Onları hit değil de ziyaretçi olarak görürseniz, bir de o taraftan bakarsanız, insanların ihtiyaçları neyse onu verirsiniz. Onlar etten kemikten insanlar, 10 tekil ziyaretçi 10 insan demektir. Bu yüzden nicelikten çok niteliğe bakın.
  • Paylaş
2

Ilhan Karakaya, Bu aklımda artık hocam yorumun için teşekkür ederim :)

Gökhan Çancılar, Keşke bu kadar açık bir şeyi herkes anlasa. Günlük 1000 tekilli blog satılıktır diye ilanlar var. tekil ne ya. 1000 kişi, sokakta toplasan kaç kişiye fikirlerini anlatabilirsin. İnternet bunu sağlıyor.

Kalite içerik sağlamanın yeterli olacağını düşünüyorum.
  • Paylaş
Türkiyede +18 tarzı aşırı rağbet var :)
  • Paylaş
3

Şaman, Yalnız bu tespit çok doğru. Türkiye'de henüz doğru dürüst, çeşit zengini ve kaliteli bir porno sitesi yok. Pazarda gerçekten çok büyük bir açık var...

Ilhan Karakaya, :D iyi güzel diyorsunda :) aklımda da bu fikir var aslında ama girmiyorum hiç :) Bunun öbür dünyasını düşünüyorum diyebiliriz :)

Şaman, Şimdi sitene koyduğun dizileri satın almadığın sürece öbür dünya günah defterin kabaracak zaten, günahın biri de bir bini de.

Gökhan Çancılar (@gokhancss) 'a tamamen katılıyorum. Başarılı bir site yapın zaten hitlenir. Eskiden bir siteye girince pörtleyen popuplar gibi hit çekmek artık İnternet etiğine aykırı. Eğer site iyiyse hitleri artar değilse zaten bir giren bir daha girmeyeceği için düşecektir. Bir dizi sitesi için neler yapılması gerektiğini size yazmıştım. Dediklerimi yaptıysanız Google aramalarında üste çıkmanın yollarına bakmalısınız, SEO diyor uzman arkadaşlar sanırım, siz de ondan yapmalısınız. Bir dizi arandığında siteniz ilk sayfanın başlarında görülürse tabii ki sadece hitleriniz değil sürekli kullanıcılarınız artar. Bunun için SEO'dan önce yüzlerce dizi yüklemelisiniz. Her fırsatta da linkini sosyal medyada paylaşmalısınız. Gökhan'ın dediği gibi en önemli faktör içerik ve ergonomi olacaktır. Dikkat ederseniz ikisi de insan için, insan yoksa ancak robotlar tıklar ki onu da hiçbir site sahibi istemez. . .
  • Paylaş
3

Ilhan Karakaya, Video player altyazı gömme gibi sorunumuz var hocam :) Bir fikir alayım sizden örneğin sitede bütün dizileri eklemek için başka bir dizi sitesinin yüklediği diziyi alsam videoyu yani onların uploadladığı video içinde kendi isimleri yazdığı videoyu alıp siteme koysam ziyaretçi buna dikkat edermi :)

Şaman, Bak şimdi teknik bilgim az ve sanırım dizi sitelerinin tümü bir nevi korsan oluyor ki devlet teker teker kapatıyor. Birinin korsan yayınını çalıp paylaşmak ilk korsanın yaptığından daha az korsanlık olur :) Bildiğim kadarıyla en başta çok kısa kendi isimlerini yazıyorlar, çok hoş bir görüntü olmaz tabii ama aslında bulunduğum site kusursuz çalıştığı sürece hangi korsan videoyu hangi korsandan çalmış beni hiç ilgilendirmez. Dizi izleyenlerin muhtemelen çoğunluğu kadın olacaktır onlar zaten durumu ne fark eder, ne nedenini düşünür, ne de rahatsız olurlar. Bence diğer siteler sizi dava edemiyor, google afaroz etmiyorsa başlangıçta yöntem kullanılabilir.

Ilhan Karakaya, :) Aklıma bu geldi şimdi bi süre kendi playırımız ile ilgili sorunlarla ilgilenirken dizilerin güncelliğini kaçırmak istemiyorum. Ve 8 9 sezon olan diziler var bir sezon en az 15 bölüm olsa 9 sezonlu 15 bölümlü bir dizi 135 bölüm ve en az 8 9 sezon olan 5 6 dizi olsa 810 bölüm eder en kısa ve en az şekilde hesaplıyoruz. :) Biraz sıkıntılı ve zor dediğim gibi yapmaya başlıyım en iyisi başka siteden alayım yavaş yavaş kendim de yüklemeye devam edeyim :) önerisi olan varsa yazarsa sevinirim

Google Amcanla iyi geçin, ne derse yap dönüşlerini göreceksin.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

216 Görüntülenme7 Takipçi5 Yanıt